
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Ideiglenesen a roma közösség fogadta be azt a négy családot, akiknek a háza teljesen vagy részben leégett a vasárnap esti tűzben a kászonfeltízi cigánysoron. Jelenleg leginkább ruhaneműre van szükségük, miután csak azzal maradtak, amit éppen magukon viseltek, azonban a községvezetés azt javasolja a segíteni szándékozóknak, hogy előtte a szociális osztályon érdeklődjenek, mert a családnak nincs ahol tárolni az adományokat.
2024. február 05., 15:402024. február 05., 15:40
Túlhevült kémény miatt négy egymás mellé épített házban pusztítottak a lángok vasárnap este Kászonfeltízen. Mint beszámoltunk róla,
Mintegy három órán át küzdöttek a lángokkal, a bevetésen 35 hivatásos és civil tűzoltó vett részt a csíkszeredai tűzoltóságtól, valamint a kászonaltízi, csíkkozmási és csíkszentmártoni önkéntes egységektől. Végül a tűzoltóknak sikerült megakadályozni a lángok továbbterjedését.

Négy, egymás mellett álló lakóház égett le vasárnap este a kászonfeltízi tűzesetben.
A tűzesetben négy család maradt fedél nélkül, őket ideiglenesen befogadta a roma közösség.
András Zoltán, Kászonaltíz polgármestere megkeresésünkre elmondta, hogy jelenleg a szociális osztály munkatársa és a közösségi asszisztens felmérést végez a terepen.
Mint az elöljáró elmondta, a legégetőbb gond a lakhatás megoldása, ugyanis az egyik ház teljesen leégett, a többi meg olyannyira megrongálódott, hogy nagyobb javításra, beavatkozásra szorul. Ezen kívül jelen pillanatban ruhaneműre volna szükség, de nem nagy mennyiségre, mert
„A családok mindene odaveszett gyakorlatilag. Egyelőre csak annyi ruhájuk van, amennyit magukon viselnek”– jegyezte meg a polgármester.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!