
Közel százzal több kisfiú született Székelyudvarhelyen, mint kislány. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Negatívan alakult a népességszaporulat Székelyudvarhelyen 2020-ban: az elhalálozások számának megnövekedése egyrészt a világjárvánnyal magyarázható, ellenben a születések száma annak ellenére csökkent, hogy azt kevéssé befolyásolhatta a koronavírus.
2021. január 07., 10:052021. január 07., 10:05
Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának anyakönyvi irodája elkészítette 2020 mérlegét az elhalálozások, születések és a házasságkötések terén is. A statisztikákból kiderült, hogy
2020-ban összesen 1220 újszülött látott napvilágot a városban, 221-el kevesebben, mint 2019-ben. Az összesítésből az is kiderült, hogy a legtöbb gyermek (125 kisbaba) tavaly januárban született, a legkevesebb születést pedig – 61-et – áprilisban jegyezték. Egyébként tavaly majd százzal több kisfiú született Székelyudvarhelyen:
Megnőtt az elhalálozások száma is a tavaly: 2020-ban összesen 677 halálesetet jegyeztek a városban, ami 82-vel több, mint 2019-ben. A legtöbb halálesetet novemberben jegyezték (akkor 105-en hunytak el) – ami egybeesik a vírus tetőzésével a városban –, a legkevesebbet pedig (28-at) a nyár derekán, júniusban.
Megcsappant a városházán kötött házasságok száma is:
Továbbá, mint ismeretes, elválni is lehet a polgármesteri hivataloknál – csupán speciális esetben, egyebek mellett azoknak a pároknak, akiknek még nincs közös gyermekük –, az egyszerűsített válási lehetőséggel három pár élt a tavaly, ugyanannyian mint tavalyelőtt.
Jelentős felmelegedéssel indul május első hete, az elmúlt napok szokatlanul hideg időjárását az átlagosnál melegebb napok követik. Az ország egyes részein a hőmérséklet a 30 fokot is elérheti, csapadékra pedig csak a hét második felében számíthatunk.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
szóljon hozzá!