
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A járvány kezdete óta nem volt ilyen magas a napi koronavírusos új esetek száma Maros megyében, mint az elmúlt 24 órában, amikor a prefektúra jelentése szerint 21-gyel nőtt a fertőzöttek száma.
2020. július 08., 17:032020. július 08., 17:03
Maros megyében 788 bizonyítottan koronavírusos személyt regisztráltak eddig, közülük 682-en elhagyták már a kórházat. Mint Damian Samoila, a prefektúra sajtószóvivője elmondta, azok közül, akik elhagyták a fertőző klinikát
Jelenleg 52 személyt tartanak megfigyelés alatt a kórházban, koronavírus-fertőzés gyanújával. Maros megyében a járvány kezdetétől 70 személy veszítette életét a fertőzés következtében.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság továbbra is felhívja a lakosság figyelmét, hogy megyeszerte ellenőrzik a járvány terjedésének megakadályozása érdekében hozott intézkedések betartását. Az elmúlt 24 órában 190 rendőr, csendőr, közegészségügyi, élelmiszer-biztonsági és fogyasztóvédelmi felügyelő 290 kereskedelmi egységnél helyszínelt. Félezer személyt igazoltattak és 39 ezer lejes pénzbírságot róttak ki. 57 esetben büntettek a maszkviselés elmulasztása miatt, két esetben azért, mert a magánszemélyek olyan tevékenységet folytattak, amelyek jelenleg tiltva vannak. Három esetben kereskedelmi egységekre róttak ki pénzbírságot, az érvényes szabályozások megsértése miatt, ezen bírságok összértéke 30 500 lej. Az ellenőrzéseket folytatják az elkövetkező napokban is.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!