
Savanyúságok tartósítására is használták a szalicilt. Képünk illusztráció
Fotó: Kisréti Zsombor
Betiltották az Európai Unióban a szalicilpor használatát, ezért a termékek tartósítására más módszereket ajánlott használni – figyelmeztet Székely Gazdaszervezetek Egyesülete.
2024. szeptember 14., 12:222024. szeptember 14., 12:22
Az Európai Unió új rendelkezései szerint nem használható az élelmiszerek tartósítószereként a szalicilpor. Eddig a zöldségek, gyümölcsök, dzsemek, lekvárok, illetve zöldségek, savanyúságok tartósítására is használták, mert megakadályozta a rothadást, erjedést, penészedést.
A Székely Gazdaszervezetek Egyesülete közösségi oldalán hívta fel a termelők figyelmét, hogy ezután más módot válasszanak konzerváláskor.
Nemrégiben a Krónika arról számolt be, hogy az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság visszavonta a 10, 15, 20 és 25 grammos csomagolású szalicil-tasakokat a Kolozs, Bihar, Szilágy, Szatmár, Beszterce-Naszód, Maros, Fehér és Arad megyei üzletekből, arra hivatkozva, hogy a tartósítószer fogyasztásra nem alkalmas.

Tartósítószerként használatos szalicilt hív vissza forgalomból több erdélyi megyéből az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság, miután a vizsgálatok kimutatták, hogy néhány cég terméke ártalmas az egészségre.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
szóljon hozzá!