
Fotó: Haáz Vince
Harmadik alkalommal hirdette meg a Ne éhezzen senki! kampányt a Solidaris Egyesület, amely során adományokat gyűjtenek, hogy élelmiszercsomagokkal és meleg étellel segíthessék a nélkülözőket.
2024. október 30., 09:262024. október 30., 09:26
A Solidaris Egyesület ismét meghirdette a Ne éhezzen senki! kampányt, amelynek célja egy tartós élelmiszerekből álló készlet összegyűjtése és a szerény jövedelműek, a kisnyugdíjasok és a nagycsaládosok támogatása.
A lisztet, olajat, cukrot, konzerveket és egyéb alapvető termékeket a Solidaris Egyesület marosvásárhelyi székhelyén, a Tudor Vladimirescu 3. szám alatt lehet leadni, Kolozsváron és Nagyváradon pedig előzetes telefonos egyeztetést követően juttathatók el az adományok.
Pénzadománnyal is lehet támogatni a Ne éhezzen senki! kampányt, az Asociaţia Solidaris bankszámláján keresztül (RO56 BTRL RONC RT02 2703 8401), a közleménybe az „Élelem/alimente” megjegyzést írva.
„Ha valaki éhezik, vagy nem jut elég élelemhez, hívja a 0265.555.555-ös telefonszámot. Ez nem rendszeres ételosztás, hanem krízisre adott válasz, hogy senki se maradjon éhen” – áll a Solidaris alapítvány közleményében.
Az egyesület a téli hónapokban hetente meleg ebédet is biztosít a marosvásárhelyi hajléktalanoknak.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!