
Gáspárik Attila. Szerinte a szabályok ugyanúgy mindenkire kellene vonatkozzanak
Fotó: Haáz Vince
Ne csak a közönségre, de a munkatársakra is vonatkozzon az előírás: védettségi igazolása mindenkinek legyen – véli Gáspárik Attila, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház igazgatója, miután három előadás elmaradt, mert az alkalmazottak közül nem volt mindenki beoltva.
2021. október 24., 20:332021. október 24., 20:33
2021. október 24., 20:392021. október 24., 20:39
„Temetünk reggeltől estig, de azon agyalunk, hogy a színészek hogyan ne oltathassák be magukat, mikor másfél éve kegyelemkenyéren élnek” – fogalmazott Gáspárik Attila, aki a Székelyhon érdeklődésére elmondta, három előadás maradt el, mert a Liviu Rebreanu Társulatnál egy külsős munkatárs nem volt beoltva, aki azóta már beoltatta magát. Hasonlóképpen a Tompa Miklós Társulatnál is voltak akik nem oltatták be magukat.
– mondta az igazgató, hozzátéve, hogy mostantól valamennyi előadást megtartanak.
Gáspárik Attila úgy véli, ha egy munkahelyen alkalmaznak valakit, annak egészségesnek kell lennie, orvosi papírt kell felmutatnia, hogy nincs fertőző betegsége. Tehát
Felvetésünkre, hogy az alkotmány kimondja, hogy mindenkinek joga van a munkához, ezért nem is lehet kötelezővé tenni az oltást, illetve feltételnek szabni, hogy csak az dolgozhat, aki beoltatta magát, Gáspárik úgy fogalmazott, hogy az alkotmányban sok minden elő van írva, például a szabad helyváltoztatás joga is, mégsem utazhat repülővel az, akinek nincs repülőjegye. „Engem feljelentettek, de semmilyen törvénytelenséget nem követtem el” – húzta alá, hozzátéve, hogy
Novembertől kezdődően a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház nagytermi előadásai este 6 órától, kistermi előadásai fél 7-től kezdődnek. A jegyértékesítést a továbbiakban, a Maros megyei prefektusi hivatal döntésének függvényében, kéthetenként teszik elérhetővé.
Az Arielben nem történt fennakadás
Az Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház munkatársai körül két-három személy nem oltatta be magát – válaszolta érdeklődésünkre Gabi Cadariu igazgató, hozzátéve, hogy ők is beoltatják magukat a napokban.
– mondta az igazgató.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
1 hozzászólás