
Fotó: Veres Nándor
Bár a nappali taxis forgalom is csak lassan tud újjáéledni a két éve tartó járványhelyzet miatt, az éjszakai fuvarozást hatványozottan rosszul érintették a korlátozó intézkedések.
2022. január 05., 15:372022. január 05., 15:37
Képtelenség mindenkinek megfelelni, ez pedig az éjszakai taxizásra is igaz: ha túl sokan vannak szolgálatban, akkor kevés a fuvar, tehát „mínuszba dolgoznak”, ha viszont kevesen vállalnak éjszakai műszakot, akkor megeshet, hogy az ügyfeleknek várakozniuk kell. Az ilyen helyzeteket – nemtetszésüket, felháborodásukat – többen azonnal szóvá is teszik a közösségi oldalakon.
Gedő László, a csíkszeredai Millennium Taxitársaság vezetője érdeklődésünkre elmondta, ugyan a forgalom közel sincs visszaállva a járványhelyzet előtti szintre, az éjszakai taxis fuvarozásra mégis van igény a hargitai megyeszékhelyen.
– világosított fel. Közölte, párhuzamosan az éjszakai sofőrökkel vannak nappali kollégák is, akik viszont éjfélig szoktak szolgálatban lenni. „Korábban hat-hét emberrel indult az éjszakai program, a múlt nyár végétől ezt tizenegyre emeltük fel. Figyelünk arra, hogy hétköznap legalább ketten mindig szolgálatban legyenek éjfél után is, hétvégente pedig a teljes váltás dolgozik. Ez pénteken és szombaton indokolt is” – fűzte hozzá. Mint mondta, a törvény nem írja elő mindezt, a vállalat belső rendszabályzata szerint alakították így a folytonos lefedés érdekében. A társaság vezetője a taxiengedélyekről is beszélt.
– mutatott rá a törvényi háttérre.
Egy másik, magánvállalkozóként dolgozó taxist kérdezve megtudtuk, a járványhelyzet miatt jelentősen lecsökkent az éjszakai, máskor pedig a hajnali órákig tartó társadalmi és szociális élet, így csak a rutinként kialakult fuvarokra lehet leginkább számítani. „Adódnak fiatal társaságok, akik a környező falvakba vagy onnan jönnek a városba, de többségében a menetrend szerinti távolsági autóbusz- és vonatjáratok által van némi mozgás az esti és éjjeli órákban” – jelezte, aki a hétvégi éjjeli műszakok mellett egy hétköznapit még bevállal. Azt elismerte, hogy
Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának tájékoztatása szerint jelenleg 135 taxisengedély van érvényben a városban. Bors Béla alpolgármestertől megtudtuk azt is, hogy az önkormányzat határozattal döntötte el, hány engedély lehet a városban, amelynek nyomán várólista is van minden évben. „Magam is tapasztaltam, hogy az éjszakai fuvarozás tekintetében kevés elérhető autó van a városban. A szabályzóban szerepel a huszonnégy órás szolgálat megléte. Önkormányzatilag még nem szóltunk bele ebbe, de megértem az emberi oldalát is” – értékelte az elöljáró, aki hozzátette, a járványhelyzet miatt zárt lokálok, időközönként kijárási tilalom volt és van érvényben, így teljesen megérti, hogy nem szívesen vállalják már annyian az éjszakázást a lecsökkent fuvarszám miatt. Érdekességként elmondta, tud olyan, Csíkszereda-méretű magyarországi városról, ahol este 10 és reggel 6 óra között nincs taxiszolgálat.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
szóljon hozzá!