
A gazdák szerint nem lehetett elkergetni a medvét, amíg meg nem ölte a tehenet
Fotó: Korond Község Polgármesteri Hivatala
Nappal támadt a tehéncsordára egy medve múlt hét végén a Korond községi Fenyőkúton. Két tehenet pusztított el.
2017. július 03., 19:432017. július 03., 19:43
2017. július 03., 20:482017. július 03., 20:48
Ugyanazon a dűlőn támadt szarvasmarhacsordára a medve két egymás utáni napon az elmúlt hét végén Korond községben. Pénteken délután két óra körül egy fenyőkúti, szombat délután pedig egy pálpataki gazda tehenét pusztította el.
Tódor Vendel, az egyik károsult érdeklődésünkre elmondta, a házaktól körülbelül egy kilométerre található dűlőn történt a vadkár, ahol csordában legeltek az állatok.
– sóhajtott fel a gazda, hozzáfűzve, hogy nem lehetett elkergetni a vadat. Reménykedik benne, hogy az igényelt kártérítést megkapja. Elmondása szerint korábban nem volt medvetámadás Fenyőkúton.
Katona Mihály, Korond község polgármestere szerint azért aggódnak a történtek miatt, mert félő, hogy az erdőhöz közeli településrészeken nemcsak állatokra, hanem emberekre is rátámadhat a nagyvad. A mostani esetek hétvégén történtek, ezért hétfőn a déli órákban hívták a helyszínre a kárfelmérő bizottságot. Vágási Albert, Korond község menedzsere hétfőn délután lapunknak azt mondta, hogy
Katona Mihály azt is közölte, hogy a környéken gyakorivá vált medvetámadások miatt ők is csatlakoznának a Hargita, Kovászna és Maros megyei közbirtokosságok, illetve önkormányzatok képviselőihez, akik szerdán Bukarestbe utaznak, hogy a környezetvédelmi minisztérium és az országos közvélemény figyelmét felhívják a kilövési kvóták megszüntetése óta történt medvepusztításokra.
Vadkár Udvarhelyen is
Juhokra támadt a medve szombatról vasárnapra virradóra a Székelyudvarhely határában lévő Nagyoldalon – közölték a Vadkárok Székelyföldön elnevezésű Facebook-csoport üzemeltetői. A bejegyzés szerint két juhot és két bárányt ölt meg a nagyvad.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!