
Ezúttal nem tűnik a legjobb megoldásnak a befogás, mert nagy valószínűséggel a bocsot kapják el, az anya pedig agresszív lesz
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha már két nagyvadat is elszállítottak a Szejkefürdőről a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület tagjai, csütörtökön és szombaton ismét medvék jelenlétét jelezték. A szakemberek szerint jó eséllyel mindkét esetben egy kétbocsos anyamedvéről van szó.
2022. június 25., 15:522022. június 25., 15:52
2022. június 25., 15:532022. június 25., 15:53
Korábban egy fiatal, majd egy kifejlett medvét fogott be csapdájával a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület a Szejkefürdőn, amelyeket lakott területtől messze szállítottak. Noha ezek nagyvadak nem tértek vissza a helyszínre, így is
Míg csütörtökön egy anyamedve és két bocsa miatt jelzett a Ro-Alert riasztórendszer, szombaton kora délután egy újabb példány miatt figyelmeztettek.

Többször látták kószálni a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn azt a nagy nőstény medvét, amelyet kedden hajnalban fogtak be a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület munkatársai a helyszínen. Már az is megvan, hogy milyen csalit kell használni.
Mărmureanu-Bíró Leonárd, a vadászegyesület igazgatója lapunknak elmondta, jó eséllyel ugyanaz az egyed jelent meg szombaton is a Szejkén, amelyet két nappal korábban is láttak.
A problémát az okozza, hogy két vadösvény is van ott, az egyik a 134B jelzésű megyei út irányába vezet a közeli erdőből, a másikat pedig a 13A országút keresztezi. A szakember rámutatott,
Az igazgató hangsúlyozta, különösen veszélyes a helyzet a Szejkefürdőn, hiszen már fényes nappal is látni vadakat, méghozzá akkor, amikor turisták is vannak a helyszínen. Szerinte
Ez esetben nem javasolja az általuk összeállított csapda kihelyezését, hiszen abba jó eséllyel az anyjuknál kíváncsibb bocsok fognak belemenni. Ha ez megtörténik, az anya nagyon agresszívvá válik. Rámutatott,
Erre volt már példa más helyszínen is. Mivel belterületen látják a nagyvadakat, a székelyudvarhelyi polgármester kell döntsön a helyzet orvoslásáról.
A vadász ugyanakkor elmondta, a medvék elkergetése is egyre nehezebb feladat, hiszen a gazdák is petárdákkal, illetve hangos zajokkal igyekeznek elriasztani az őket és jószágaikat fenyegető nagyvadakat. Emiatt hiába lőnek puskákkal a levegőbe, hiszen azt a hangot megszokta már a medvék egy része.
Még mindig a közelben
Fazakas Szabolcs, a Mini Erdély Park ötletgazdája megerősítette lapunknak, hogy jó eséllyel a csütörtökön is látott medvecsalád jelent meg ismét a Szejkén. A vadászok és a hatóságok a helyszínre siettek és igyekeztek elkergetni a nagyvadakat, amelyek az egykori strand melletti bozótos részre szaladtak. A turisták nem voltak veszélyben.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
szóljon hozzá!