
A hatóságok kérése továbbra is az, hogy a lakosság kerülje a társas érintkezéseket. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Információink szerint továbbra sincs Hargita megyében igazolt koronavírusos megbetegedés. A hétvégén több esetben is eljárást indítottak a hatóságok a lakhelyi elkülönítésre, a szórakozóhelyek nyitva tartására, illetve a boltokra vonatkozó járványmegelőzési intézkedések megszegése miatt.
2020. március 23., 17:192020. március 23., 17:19
2020. március 23., 17:362020. március 23., 17:36
Nem változott a hétvégén a karanténba helyezettek száma Hargita megyében, továbbra is 20-an vannak a kijelölt karanténközpontokban. A lakhelyi elkülönítés alatt állók száma azonban 1532-ről 1627-re nőtt hétfőre – tudtuk meg Adrian Pănescutól. A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője elmondta, a hatóságok kérése továbbra is az, hogy a lakosság kerülje a társas érintkezéseket. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy hétfő estétől életbe lép a részleges kijárási tilalom, azaz
este tíz órától csak munkavégzés céljából,
alapvető szükségleti cikkek beszerzése,
halaszthatatlan egészségügyi-orvosi ellátás,
gyermek, idős, beteg vagy mozgáskorlátozott személy ellátása érdekében,
vagy családtag elhalálozása esetén hagyhatják el otthonaikat az állampolgárok,
és munkahelyi igazolvánnyal, a munkaadó által aláírt igazolással vagy saját felelősségre írt nyilatkozattal kell indokolniuk lakhelyük elhagyását. A kitöltött dokumentumot magukhoz kell venniük lakhelyük elhagyásakor, a kijárásra vonatkozó szigorítások betartását fokozottan fogja ellenőrizni a rendőrség, a csendőrség, illetve a helyi rendőrségek.
Adrian Pănescu ugyanakkor emlékeztetett, hogy a hatályba lépett katonai rendeletek értelmében az utcán és a köztereken tiltottak a három főnél nagyobb csoportosulások, ez alól csak az egy háztartásban élők képeznek kivételt.
A prefektusi hivatal szóvivője arról is tájékoztatott, hogy a hatóságok az elmúlt hétvégén 1228 lakhelyi elkülönítés alatt álló Hargita megyei esetében ellenőrizték, hogy otthon tartózkodnak-e. Adrian Pănescu elmondta, a rendőrség, a csendőrség, illetve a helyi rendőrségek
Megemlítette továbbá, hogy voltak olyanok, akik megszegték az előírásokat, ugyanakkor nyitva tartó kocsmát is találtak a hatóságok, és boltok ellen is indult eljárás, mert nem tartották be a járványmegelőzésre vonatkozó intézkedéseket, de erről a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság ad ki részletes tájékoztatást.
Az elkövetkező napokban várhatóan egészségügyi védőfelszerelésekből is érkeznek készletek a megyébe. Adrian Pănescu elmondta, vasárnap videokonferenciát tartott az országos tűzoltósági főparancsnokság, amelyen elhangzott, hogy a szállítmányok egy része beérkezett az országba, és az elkövetkező napokban szétosztják azokat a megyék számára, elsőként a mentőszolgálatoknak, sürgősségi osztályoknak, vagyis oda, ahol közvetlen kapcsolatba kerülhetnek esetlegesen fertőzött betegekkel.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!