
Napokon belül újra megnyithatják a bányát, de egyelőre még semmi sem biztos
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rövidesen befejeződhetnek a vízszivárgás megszüntetésére irányuló, több mint két hete zajló munkálatok a parajdi sóbányában. A bánya igazgatója szerint elképzelhető, hogy néhány napon belül újra látogathatóvá válik a föld alatti turisztikai- és kezelőbázis.
2022. augusztus 10., 16:012022. augusztus 10., 16:01
A végéhez közeledik a parajdi sóbánya kezelőbázisára vezető lejáratban zajló, a talajvíz beszivárgását célzó munkálat, így, amint arról Seprődi Zoltán, a parajdi sóbánya vezérigazgatója az Agerpres hírügynökségnek nyilatkozott, megvan az esélye annak, hogy napokon belül újra látogatható lesz a sóbánya.
– közölte lapunkkal a munkálatokról Sebestyén-Dósa József, a sóbánya műszaki igazgatója. Elmondta ugyanakkor azt is, hogy

Elképzelhető, hogy nem tudják újra megnyitni a látogatók előtt a parajdi sóbánya kezelőbázisát hétfőn, ugyanis a vártnál nagyobb gondot okoz a bányába beszivárgó talajvíz megállítása. A vendéglátásból élők megérzik a főszezonban bekövetkezett kiesést.
A turisztikai- és kezelőbázis bezárása naponta nagyjából 100 ezer lejes bevételkiesést jelent a bányának, tekintve, hogy
– nyilatkozta Seprődi Zoltán az Agerpresnek. A statisztikai adatok szerint augusztusban rendszerint eléri a 200 ezret a látogatók száma a sóbányában, és olyan napok is vannak, amikor 6-7 ezer látogató fordul meg a föld alatti bázison.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!