
Fotó: Compania Aquaserv S.A. / Facebook
Napok óta nincs vízszolgáltatás Segesvár több utcájában és Fehéregyháza egy részén, ugyanis meghibásodott egy fővezeték, amelyet nehéz kijavítani. Az éjszaka folyamán ivóvíztartályokat helyeztek el a főbb lakónegyedekben.
2025. április 24., 09:202025. április 24., 09:20
Az elosztó vezetéken végzett munkálatok miatt felfüggesztették az ivóvíz-szolgáltatást Segesvár területén – olvasható az Aquaserv vízszolgáltató keddi bejegyzésében, melyet több másik is követett azóta. Ezekből kiderült, hogy műszaki problémák adódtak, s bár kollégáik nagy erőkkel dolgoznak a hibaelhárításon, a meghibásodás – amely Segesvár és részben Fehéregyháza ivóvízellátását érinti – egy 600 mm átmérőjű fővezetéken keletkezett,
A bejegyzések tanúsága szerint a segesvári szakemberek a marosvásárhelyi munkatársaik segítségével dolgoznak azon, hogy a vezeték mihamarabb megjavítsák, és újrainduljon az ivóvízellátás. Az éjszaka folyamán a vízszolgáltató segesvári csapatai ivóvíztartályokat helyeztek el a város főbb lakónegyedeiben.
Iulian Sirbu, Segesvár polgármestere is videóban jelentkezett be a munkálatok helyszínéről az elmúlt éjszaka. Mint írja, maga akarta ellenőrizni, hogy minden szükséges lépést megtettek annak érdekében, hogy a lakók a város stratégiai pontjain vízhez juthassanak reggel a tartályokból.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
szóljon hozzá!