
A volt szülészetként ismert épület modernizálására készülnek
Fotó: Gergely Imre
Azonnali tanácsülést tartott kedden a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület. A napirenden egyetlen elfogadásra váró tervezet szerepelt: a Kárpátok utcai egykori szülészet épületének felújításához szükséges önrész biztosításáról határoztak.
2022. szeptember 21., 09:142022. szeptember 21., 09:14
Nehezen kezdődött el az ülés, ugyanis a tervezet elfogadásához minimálisan szükséges 12 képviselőnél jóval kevesebben voltak jelen az elején, de aztán összegyűltek az önkormányzati képviselők, és meglett a szükséges létszám. Sürgős volt a döntés, hiszen
Csergő Tibor polgármester előterjesztésében elmondta, hogy tulajdonképpen egy korábbi határozat módosítására van most szükség. A város igénylést nyújtott be, amelyben
A fejlesztési minisztérium itt kért pontosításokat, amelynek része a finanszírozásból elszámolható, illetve el nem számolható, azaz a városra háruló költségrészek tisztázása.
A megjelent képviselők ezt el is fogadták, azonban
Bajkó László tanácsos kérte a polgármestert, hogy biztosítson majd a testület számára egy olyan kimutatást, amely a különböző folyamatban vagy előkészületben lévő fejlesztésekhez szükséges önrészeket összesíti, hiszen ezzel majd számolni kell a következő évek költségvetéseinek előkészítése során.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
szóljon hozzá!