
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tavaly több mint 250 ember esett áldozatául a mintegy 6800 lakástűznek Romániában, ami napi átlagban tizenkilenc esetet jelent – derül ki az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság (IGSU) szombaton közzétett adatsorából.
2020. január 25., 14:142020. január 25., 14:14
2019-ben 252 felnőtt és tíz gyerek vesztette életét a lakástüzekben, további 691 felnőtt és 34 gyerek megsérült. A legtöbb haláleset (110 áldozat) a hetven évnél idősebbek köréből került ki, míg a legtöbb sérült (317) 26 és 55 év között volt – számol be az Agerpres.
Bár az egy évvel korábbihoz képest számszerűen enyhén csökkent az esetek száma (6806 a 6911-hez képest), az áldozatok szám emelkedett: míg 2018-ban 951 volt, tavaly ez a szám 987-re nőtt.
A tűzoltók szerint a fűtőberendezések és az elektromos hálózatok helyes használatával a tűzesetek legnagyobb része elkerülhető lenne, ugyanakkor azt tanácsolják, hogy minden lakásba gáz- és/vagy füstérzékelőt kell szerelni.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
Az adóemelés, közlekedés és parkolás mellett többek között a tervezett Drakula Park, az okoskukák, és a Harvíz Rt. óriáspályázata kerültek terítékre témaként a csíkszeredai városvezetés által megszervezett szerdai sajtóbeszélgetésen.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
szóljon hozzá!