
Korszerűsíteni fogják a repülőtér fűtésrendszerét, kellemesebb lesz a várakozás
Fotó: Haáz Vince
Korszerűsítik a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér fűtésrendszerét – többek között erről döntött Maros Megye Tanácsa a csütörtöki testületi ülésén.
2020. január 31., 10:572020. január 31., 10:57
A képviselők jóváhagyták azt az összeget, amelyből felújítják a fűtésrendszert. Péter Ferenc tanácselnök elmondta, a projekt műszaki és gazdasági mutatói alapján a beruházás teljes értéke meghaladja a másfél millió lejt. Ebből az építési és szerelési költség valamivel több mint 600 ezer lej.
Az újítások között szerepel egy napenergiával működő, 21 napelemes fűtésrendszer beszerzése és beszerelése, amelynek jóvoltából a hőenergia több mint felét, 54 százalékát tudják majd biztosítani. Ugyanakkor két hagyományos fűtőkazánt is vásárolnak. A beruházás műszaki dokumentációját és költségvetését a csütörtöki testületi ülésen a képviselők jóváhagyták, ezt követi napokon belül a közbeszerzési pályázat kiírása.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!