
Szerdán is jönnek a viharfelhők, már csak az a kérdés, hogy milyen intenzitással. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Viharok várhatók szerdán az ország területének mintegy háromnegyedén, 29 megyére és a fővárosra pedig a kánikula miatt adtak ki szombatig érvényes sárga riasztást.
2022. augusztus 24., 11:202022. augusztus 24., 11:20
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szakemberei szerint szerdán 21 óráig a hegyekben, Erdélyben, Máramarosban, a Körösök vidékén, a Bánságban, Olténiában és Munténia nyugati részén a fokozott légköri instabilitás miatt megerősödő szélre, villámlással kísért záporokra, zivatarokra, helyenként jégesőre is számítani lehet – ismerteti az Agerpres.
A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25-30 litert, helyenként a 40-50 litert négyzetméterenként.
Ugyanakkor a moldvai, a munténiai és a dobrudzsai megyékre augusztus 27-éig, szombatig érvényes sárga riasztást adtak ki a kánikula miatt. Ezekben a régiókban a következő napokban 32-36 Celsius-fok körül tetőznek a nappali hőmérsékleti értékek, a hőmérséklet-páratartalom index pedig meghaladja a kritikus 80 egységet.
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
szóljon hozzá!