
Ludas Matyi csíki, szentgyörgyi, marosvásárhelyi, magyarországi zenészek előadásában
Fotó: Gecse Noémi
Felnőtteknek és gyermekeknek egyaránt jó szórakozást ígér a Ludas Matyi című zenés mesejáték, amelyet kedden mutatnak be Csíkszeredában a Csíki Kamarazenekar és a BonBon Matiné együttműködése révén.
2017. október 16., 10:282017. október 16., 10:28
Igyekeznek minden évben legalább egy, gyermekeknek szóló szimfonikus darabot is előadni, tavaly volt a Tuba Tóbiás, idén pedig a Ludas Matyival készülnek – adta hírül Kovács László, a Csíki Kamarazenekar tagja.
Ismertette, a Ludas Matyi című zenés mesejáték zeneszerzője és karmestere a magyarországi Balogh Sándor, a szöveg szerzője és a narrátor pedig Lukácsházi Győző, a Bartók Rádió BonBon Matiné című gyermekműsorának vezetője. A szerzőpárossal már régi a Csíki Kamarazenekar kapcsolata, az előző évek gyermekeknek szánt előadásait is velük együtt valósították meg.
a nézők igazi nagyzenekari produkcióra számíthatnak, amely narrációval egészül ki.
Az előadás a VIII. Székelyföld Napok részeként lesz, kedden délelőtt 11 és délután hat órától a Szakszervezetek Művelődési Házában. Jegyeket a Szakszervezetek Művelődési Házának jegypénztárában lehet vásárolni, már csak a délutáni előadásra. Délelőtt gyermekeknek játsszák a mesejátékot, délután szüleikkel együtt várják a kicsiket. A következő napokban Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen is előadják a Ludas Matyit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
szóljon hozzá!