
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Elfogták szerda hajnalban Nagyváradon azt az emberölésért 18 év börtönre ítélt férfit, aki kedden megszökött Bukarestben – számolt be a Bihar megyei rendőrség.
2024. április 10., 08:442024. április 10., 08:44
2024. április 10., 09:012024. április 10., 09:01
A Mészáros Zsombor nevű, 33 éves elítéltet egy járókelő felismerte a város egyik utcájában a sajtóban közzétett fotója alapján, és riasztotta a rendőröket. A hatóságok 4 óra 50 perc körül vették őrizetbe a Szatmár megyei férfit – ismerteti az Agerpres.

Megszökött kedden egy emberölésért 18 éves szabadságvesztésre ítélt férfi Bukarestben – közölte az Országos Börtönigazgatóság.
Mészáros Zsombort a Rahova börtönkórházban kezelték. Akkor szökött meg, amikor átkísérték orvosi vizsgálatra egy bukaresti klinikára.
A férfi jelenleg a nagyváradi rendőrség fogdájában van, a későbbiekben átviszik a nagyváradi börtönbe.
Közleményében a Bihar megyei rendőrség köszönetet mondott annak a polgárnak, aki segített az elítélt kézre kerítésében.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
szóljon hozzá!