
Illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tusnádfürdő Polgármesteri Hivatala általános tavaszi nagytakarítást szervez április 3. és 7. között.
2017. március 30., 19:422017. március 30., 19:42
A polgármesteri hivatal közleménye szerint az akció célja egy élhetőbb, rendezettebb és tisztább környezet kialakítása, ezért a város minden utcáján, közterületén, az intézmények és cégszékhelyek környékén, a lakókörnyezeteken, illetve a város közti erdőkben és zöldövezeteken is takarítást végeznek.
A polgármesteri hivatal arra kéri a lakosságot, hogy a takarítási akcióban minél nagyobb számú részvételükkel segítsenek szebbé tenni a várost. A nagytakarítással párhuzamosan elektronikai hulladékgyűjtést tartanak április 7-én a RoRec újrahasznosító egyesület közbenjárásával, ahol a feleslegessé vált, meghibásodott vagy régi elektromos készülékeket lehet leadni.
Emellett arra kérik a lakosságot, hogy a tömbházak, lakóházak, garázsok, cégszékhelyek körül végezzék el a lombtalanítást, és szervezzék meg a takarítást a zöldövezetekben. Az összegyűlt növényi hulladékot a polgármesteri hivatal elszállítja minden utcából a beütemezett napokon, ugyanakkor felhívják a lakosság figyelmét, hogy szigorúan tilos a növényi hulladékot egyéb szeméttel összekeverni. Amennyiben az időjárás miatt nem tartható az ütemterv, az elmaradt utcák április 16-a, húsvét után kerülnek sorra.
A programról
A tavaszi nagytakarítás hétköznaponként 8 és 16 óra között zajlik a következő ütemterv szerint:
Április 3., hétfő: Malom utca, Olt part, Fenyő és Jókai Mór utcák, Kárpátok utca.
Április 4., kedd: Olt utca, városbejárat Kovászna megye felől az Anna vendéglőig, Mikes, Komlós utcák, Szarvas sétány, Komlós árok, Szent Anna sétány.
Április 5., szerda: Sólyom sétány, Papok feredője, Csukás utca, Állomás utca.
Április 6., csütörtök: Olt utca a Veres Vízig, Tiszás utca.
Április 7., péntek: Kovács Miklós, Szurdok, Apor, Élthes Lajos, Vártető – elektronikai hulladékgyűjtés.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
szóljon hozzá!