
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Naponta több mint 22.500 rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít majd szolgálatot a szilveszteri időszakban – jelentette be hétfőn a belügyminisztériumi szóvivő az Agerpres tájékoztatása szerint.
2024. december 30., 17:282024. december 30., 17:28
2024. december 30., 17:292024. december 30., 17:29
Monica Dajbog közlése szerint a rendvédelmi szervek vigyáznak a közrendre és a közbiztonságra, gondoskodnak a zökkenőmentes közlekedésről és határforgalom-ellenőrzésről, illetve készenlétben állnak, hogy közbelépjenek vészhelyzetekben, segítséget nyújtsanak a polgároknak egészségügyi sürgősségi helyzetekben is.
A balesetveszélyes útszakaszokon a légirendészet helikopterei is járőrözni fognak, és a rendőrök a veszélyesen vezető sofőrök kiszűrésére is a segítségüket kérhetik. A belügyi szervek szolgálatot teljesítenek a nagy tömegeket vonzó mintegy 340 nyilvános szilveszteri rendezvényen is.
A szilveszteri minivakáció alatt naponta körülbelül 5000 katonai tűzoltó biztosít szolgálatot, akik vészhelyzetekben és egészségügyi sürgősségi helyzetekben is a lakosság szolgálatára állnak. A SMURD helikoptereit is készenlétben tartják a súlyos esetekre – számolt be a szóvivő. Dajbog szerint
Annak ellenére, hogy a hegyvidéken naponta 180 hegyicsendőr teljesít szolgálatot ebben az időszakban, akik vészhelyzet esetén segítségükre siethetnek, Dajbog
Dajbog szerint ugyanakkor a határrendészek erőfeszítéseket tesznek a megnövekedett határforgalom gördülékeny és hatékony kezelésére, valamint a határokon átnyúló bűnözés megelőzésére és leküzdésére.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
szóljon hozzá!