
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Országszerte mintegy 22.500 belügyi alkalmazott gondoskodik a polgárok biztonságáról a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából pénteken kezdődő minivakációban – tájékoztatott csütörtökön a belügyminisztériumi szóvivő.
2025. január 23., 16:202025. január 23., 16:20
Monica Dajbog szerint az ország mintegy 130 településén szerveznek különféle eseményeket január 24-én és az azt követő napokban, ezeken a szervezők becslései alapján hozzávetőlegesen 60 ezer résztvevőre számítanak – írja az Agerpres.
A belügyminisztériumi alkalmazottak jelen lesznek ezeken a rendezvényeken, de a téli üdülőtelepeken, valamint a repülőterek, buszpályaudvarok környékén is.
A hosszú hétvégén hozzávetőlegesen 1400 közlekedési rendőr teljesít majd szolgálatot a közutakon. Feladatuk a forgalom zavartalan lebonyolításának biztosítása, az agresszíven, veszélyesen, illetve alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrök kiszűrése és a súlyos balesetek megelőzése lesz.
A katasztrófavédelmi feladatok ellátására naponta mintegy 5000 tűzoltót vetnek be, a minivakációt a hegyekben töltők biztonságáról pedig mintegy 180 hegyi csendőr fog gondoskodni – mondta Dajbog.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!