
Színes programot ígérnek a szervezők a Múzeumok Éjszakájára – hangzott el az eseményt beharangozó sajtóeseményen
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen, illetve Mikházán a szervezi meg május 14–15-én a Maros Megyei Múzeum a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozatát. A hétfői sajtótájékoztatón elhangzott: 115 eseménnyel várják az érdeklődőket 25 helyszínen.
2022. május 09., 15:282022. május 09., 15:28
2022. május 09., 15:322022. május 09., 15:32
Mint az eseményt beharangozó sajtóeseményen elhangzott, a Múzeumok Éjszakája rendezvényeit karkötővel lehet látogatni, amit online elővételben lehet megrendelni a múzeum honlapján, vagy a helyszínen lehet majd megvásárolni. A felnőttek 8 lejért, míg a diákok és nyugdíjasok 4 lejért jutnak hozzá.
Ötvös Koppány Bulcsú múzeumigazgató elmondta, az idei rendezvény mottója a „Város a múzeumban, a múzeum a városban”, ugyanis
Idén 36 partnerrel együttműködve szervezik a rendezvényeket, amelyek között
Sárándi Tamás, a múzeum munkatársa úgy fogalmazott, hogy nem egy kiemelkedő esemény köré csoportosítják a programot, hanem minden helyszínen igyekeznek érdekes és változatos programot kínálni. A program a múzeum honlapján olvasható, a kiállítások közül többet erre az alkalomra nyitnak meg, illetve a korábbi, állandó tárlatok is láthatók lesznek. A múzeum fő törekvése, hogy növelje a múzeumpedagógiai foglalkozások számát, nem csak gyerekeknek, de felnőtteknek is szerveznek tevékenységeket. A második és harmadik emeleten egy-egy új termet nyitnak meg erre a célra, amelyek a továbbiakban is folyamatosan működni fognak.
Fotó: Haáz Vince
A Múzeumok Éjszakája második napján, május 15-én, vasárnap Mikházán a római régészeti parkban folytatódnak az események. Pánczél Szilamér régész az ókori római gasztronómia újjáélesztésére hívta fel a figyelmet. Elmondta:
Mikházán is lesznek kiállítások, múzeumpedagógiai tevékenységek és végül Koszika zárja a napot egy különleges hangulatú koncerttel – ígérték a szervezők.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
szóljon hozzá!