
Fotó: Pinti Attila
Liz Mitchell és a Boney M. jelenlegi formációja csapott tömör, tartalmas bulit szombat este a csíkszentsimoni Tiltott Fesztiválon.
2022. augusztus 28., 08:232022. augusztus 28., 08:23
2022. augusztus 28., 08:282022. augusztus 28., 08:28
Hosszú készülődést követően lépett színpadra szombat este Liz Mitchell és a Boney M. jelenlegi formációja Csíkszentsimonban, a Tiltott Fesztiválon. A táncos lábú, és a 70-es, 80-as évek euródiszkó ritmusaira vágyó közönséget megmozgatták az örök slágerek, így sokan buliztak önfeledten a legendás Rasputin, Ma Baker és a Daddy Cool dallamaira.
Fotó: Pinti Attila
A koncerten lapcsaládunk is jelen volt, újabb villámakciónkon kulcstartókat, autóillatosítókat, lufikat osztottunk a résztvevőknek, koncert közben pedig labdákat dobtunk a bulizó tömegbe.
Szeptember 24-én Thomas Anders és a Modern Talking érkezik Csíkszentsimonba.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
szóljon hozzá!