
A június végén esedékes keresztény zenei fesztiválról beszéltek a szervezők Gyergyószentmiklóson
Fotó: Bagi József
Harmadik alkalommal szervezik meg a FeltöltŐ Keresztény Fesztivált Gyergyószentmiklóson június 24-26. között. Idén az eddigieknél is nagyobb szabású lesz a rendezvény.
2022. február 25., 17:292022. február 25., 17:29
„Nagy öröm számomra, hogy ebben az évben még nagyobbat mertünk álmodni, a fesztivál még egy szintet lép, még nagyobb rendezvénynek ad otthont Gyergyószentmiklós, ugyanis egy Kárpát-medencei eseményre készülünk.
– emelte ki az esemény apropóján szervezett sajtótájékoztatón Kántor Boglárka, a rendezvény egyik szervezője.
Az ökumenikus esemény főszervezői a helyi magyar történelmi egyházak. „Amikor az ember feltöltésről beszél, akkor az azt jelenti, hogy valamilyen hiányt él meg és valaki segít abban, hogy ezt a hiányt pótolja magában.
– hangsúlyozta Dávid György főesperes.
Gál Hunor örmény katolikus plébános kiemelte, hogy az előző években felekezettől függetlenül összehozta a várost ez a rendezvény, és nagy lehetőség a közösségeiknek, hogy együtt, a zene által keressék az utat, amely erőt ad a mindennapokban.
A fesztivál háromnapos lesz. A színpadon 7 hazai és 9 magyarországi zenekar váltja majd egymást. Budapestről FeltöltŐ Express érkezik Csiszér László és zenekara vezetésével, lesz Kárpát-medencei Ifjúsági találkozó, állandó szentségimádás, keresztény-motorostalálkozó, kerekasztal-beszélgetések, gyermekprogramok, családi koncert is.
Vasárnap ökumenikus istentisztelet, gasztróutca várja majd az érdeklődőket, és a rendezvénysorozat Mező Misi, a Magna Cum Laude énekesének koncertjével zárul majd.
Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
szóljon hozzá!