
Több lehetőséget nyújtanának a diákoknak a szakmakeresésig vagy éppen a továbbtanulásig Csíkszeredában. Képünk illusztráció
Fotó: Mihály Csaba
Integrált térségi konzorcium létrehozásáról döntöttek a csíkszeredai önkormányzati képviselők februári ülésükön. A cél, hogy az önkormányzatok, tanintézetek és vállalkozások összefogásával versenyképes, innovatív oktatást, szakképzést biztosítsanak a diákoknak.
2023. február 28., 18:242023. február 28., 18:24
2023. február 28., 18:332023. február 28., 18:33
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere az önkormányzati képviselők keddi soros ülésén elmondta, hogy
azaz partnerségben Hargita és Kovászna megyei vállalkozásokkal, csíkszeredai tanintézetekkel (a Kájoni János Szakközépiskolával, a Kós Károly Szakközépiskolával, a Székely Károly Szakközépiskolával és a Venczel József Szakközépiskolával), Hargita megye önkormányzatával, a Maros megyei Nyárádszeredával és Erdőszentgyörggyel, valamint a Sapientia Erdélyi Tudományegyetemmel.
Továbbá tagja lesz még ennek a konzorciumnak a Hargita Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Székelyföldi Gyárosok és Nagyiparosok Egyesülete, a Csíki Vállalkozók Egyesülete és a Gyulafehérvári Caritas. Ezt majd tovább bővítenék olyan vállalkozásokkal, amelyek nyitottak az együttműködésre.
– fejtette ki a polgármester. Ennek révén egy újabb PNRR-hez benyújtandó pályázattal is készülnek, amely magába foglalná iskolai laborok és bentlakás felépítését Csíkszeredában.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
szóljon hozzá!