
A városközpontban a korábbi hírességek csarnoka helyére állították a térképet
Fotó: Daczó Hodor Barna
Kézdivásárhely központjában és parkjaiban a napokban nagyméretű turisztikai térképeket helyeztek el, amelyek a tájékozódás segítése mellett sok hasznos információval is ellátják a turistákat.
2023. május 31., 15:452023. május 31., 15:45
A céhes város múlt év végén kapta meg a helyi érdekeltségű turisztikai település minősítést. Az önkormányzat honlappal, online brosúrával és telefonos applikációval népszerűsíti a város turisztikai látványosságait, az említettek mellett a héten a forgalmasabb tereken nagyméretű térképeket helyeztek el. A részletekről Szilveszter Szabolcs alpolgármestertől érdeklődtünk.
– sorolta a alpolgármester.
Fotó: Daczó Hodor Barna
Hozzátette: a számmal ellátott épületek korábbi rendeltetéséről is tájékozódhatnak a térképek szemlélői, emellett
Ugyancsak elérhető a térképeken a SmartGuide telefonos applikációhoz vezető kód, amely magyar, román és angol nyelven kalauzolja a turistákat a háromszéki városban.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
szóljon hozzá!