
Fotó: Awake Fesztivál
Idén is nagyméretű installációikkal tennék színesebbé a gernyeszegi Teleki birtokon tartandó Awake fesztivált, ezért a szervezők kiírást tettek közzé az Artdoor nevű kiállításra. Az alkotásokat június 21-ig várják.
2019. május 29., 14:042019. május 29., 14:04
2019. május 29., 14:142019. május 29., 14:14
Az Awake fesztivál sajtóreferense, Mandel Szabolcs elmondta: a fesztivál művészeti installációkat felsorakoztató programja, az Artdoor is harmadik kiadásához érkezett. Idéntől biennálé is lesz:
Akárcsak előző években, idén is a benevezett, valamint a nemzetközi zsűri által kiválasztott alkotások a fesztivál egész ideje alatt láthatók lesznek a helyszínen. A nyertes installációkat szakértő zsűri választja ki, tagjai: Mircea Cantor nemzetközileg is ismert román művész, Kim Attila, számtalan díjat nyert építész, ugyanakkor romániai biztos a Velencei biennálén, és Angela Kovacs, a Romániai Építészeti Rend Maros megyei kirendeltségének az elnöke. Az Artdoor társszervezője a Romániai Építészek Rendjének marosvásárhelyi fiókja.
Kim Attila az Artdoor kiállítás egyik zsűritagja
Az Artdoor kiállításra június 21-ig lehet jelentkezni, pontos információk, jelentkezési feltételek, nyeremények és az előző év nyertes installációi az artdoor.awakefestival.ro oldalon tekinthetők meg.
Mandel Szabolcs hangsúlyozta: a Teleki-birtokon augusztus 15. és 18. között nem csak nagyméretű installációkkal találkozhatunk, hanem egyebek mellett
Látogatható lesz az eddig nagy népszerűségnek örvendő Mozi a híd alatt nevű program. Itt idén Cannes-i filmeket és színházi előadásokat lehet majd nézni. Az olvasni vágyók pedig az erdei könyvtárban vehetik kezükbe kedvenc könyvüket. Az inspirációáramlás központja a fesztiválon a Feed Your Mind platform lesz, ahol a beszélgetéseken és bemutatókon kívül workshopok is lesznek.
Tekintettel a télies időjárásra, a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU) kedden több biztonsági intézkedés betartását tanácsolta a Facebook-oldalán a szélsőséges időjárási körülmények között utazó személyeknek.
Soron kívüli ülésen döntött a jövő évi adókról és illetékekről a sepsiszentgyörgyi tanács kedden. A döntés utáni tájékoztatón a város polgármestere próbálta tompítani a drasztikus adóemelés súlyát – ám attól még a szentgyörgyiek is sokat fognak fizetni.
A 2026-os hiánycél csak szigorúbb költségvetési fegyelemmel és az adóbeszedés hatékonyságának növelésével érhető el – figyelmeztet kedden közzétett elemzésében a PwC Románia.
Az év első 11 hónapjában 492 tűzeset történt a Romsilva erdőgazdálkodási vállalat által kezelt állami erdőkben, a vállalat keddi közleménye szerint a tüzek okozta kár 2,7 millió lejre tehető.
A kertes házak esetében 70 százalékkal, a tömbházlakásoknál több mint 100 százalékkal több adót kell fizetni Gyergyószentmiklóson 2026-ban. A járműadó is megugrik. Nem helyi döntés ez, hanem egy kormányrendelet kötelező végrehajtásáról van szó.
Meghirdették a közbeszerzési eljárást a romániai A8-as autósztráda új szakaszára, a Targu Neamț–Iași–Ungheni szakaszra – írja a román közúti infrastruktúra fejlesztéséért felelős állami vállalat (CNIR) közleménye alapján az Economedia.ro.
Ismét megközelíthető a turisták számára a Bilea-tó környéke, miután újraindították a viharos szél miatt vasárnap leállított kötélpályás szállítást – nyilatkozták kedden az Agerpresnek a felvonót működtető vállalat alkalmazottai.
Erős szélre és havazásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hivatásos tűzoltóknak hétfőn országos szinten több mint 1800 bevetésük volt; 1490 esetben sürgősségi orvosi ellátást kellett nyújtaniuk, ugyanakkor 95 tüzet oltottak el, 265 esetben pedig a közösségek és azok tulajdonának védelmében léptek fel.
Kéz-, arc- és szemsérülésekkel kerülnek gyakran kórházba gyerekek az ünnepi időszakban petárdák és hibás tűzijátékok miatt. A balesetek másodpercek alatt megtörténnek, és akár maradandó következményekkel is járhatnak.
szóljon hozzá!