
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
A Romsilva országos erdészeti hivatal 2022 tavaszán országos szinten több mint tízezer hektárnyi erdősítést, erdőjavítási munkálatok elvégzését tervezi. Ebből 258 hektárnyi terület Maros megyében található.
2022. március 08., 17:212022. március 08., 17:21
A tervek szerint több mint hétezer hektárnyi területen természetes módon újítják meg az erdőket, és mintegy háromezer hektáron mesterséges felújítással, azaz erdőtelepítéssel fog megújulni az erdőterület. Emellett közel 1400 hektáron végeznek befejezési munkálatokat, további 179 hektáron a katasztrófa sújtotta ültetvények helyreállítását vették tervbe.
A legnagyobb terület, ahol erdősítést végeznek, Suceava megyében lesz 819 hektáron, azt követi 741 hektárral Bakó, majd 453-mal Neamț megye, és
A 2022-ben tervezett állami erdőfelújítási programban, amelynek költségvetése 220 millió lej, két (tavaszi és őszi) erdőtelepítési akcióban összesen 14 057 hektárnyi erdőt szeretnének helyreállítani, amiből 9354 hektár természetes felújítással, 4703 hektár fásítással történik majd. Az elmúlt öt évben a Romsilva az állami erdőalapból közel 73 ezer hektárt újított fel, ebből 47 335 hektárt természetes felújítással, 25 557 hektárt pedig erdőtelepítéssel. Összesen 141,37 millió facsemetét ültettek.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!