
Fotó: Borbély Fanni
Rajt előtt a 18. Székelyföldi Kerékpáros Körverseny. A tavalyihoz képest idén rövidebb szakaszokkal készülnek a szervezők, az érdeklődés azonban ennek ellenére is töretlen.
2024. július 31., 13:572024. július 31., 13:57
2024. július 31., 13:592024. július 31., 13:59
A Tour of Szeklerland elnevezésű kerékpáros körversenyen – amely a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség naptárában UCI2.2-es besorolást kapott – idén huszonegy csapat fog rajthoz állni. Egy csapat hat versenyzővel indul, így a szervezők
Sajtótájékoztatón ismertették a szervezők az idei verseny tudnivalóit Csíkszeredában, az eseményen jelen volt Lukács László vezérigazgató, Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Beke András, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának első beosztott konzulja, illetve Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere.
– emelte ki Lukács László, majd hozzátette, a tavalyinál jóval kisebb összeg ez, akkor ugyanis másfél millió lejjel számolhattak a szervezők. Ennek ellenére ebben az évben is túljelentkezés volt, ami arra enged következtetni, hogy a körverseny népszerűsége nem csappant.
Mint mondta, nemzetközi sikernek örvend a körverseny, ugyanis nemcsak Romániából, hanem Magyarországról, Olaszországból, Ausztriából, Lengyelországból és
A körverseny a prologversennyel kezdődik Sepsiszentgyörgyön augusztus 7-én 18 órakor. A prolog startja a B-Hotel parkolójában lesz, a befutó pedig Sugásfürdőn.
A verseny első szakasza a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal elől indul 12.45-kor, ennek a szakasznak a befutója Csíkszereda központjában lesz.
A második szakasz Marosvásárhelyről, a Bolyai Farkas Elméleti Líceum elől indul 10.45-kor, Székelyudvarhelyen áthalad, a cél pedig szintén Csíkszeredában, a Szabadság téren lesz. A célba érkezés után fogják kihirdetni a verseny végső győzteseit is.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere felhívta a figyelmet, hogy
amiről a későbbiekben hivatalos közleményt is közzétesznek.
A Székelyföldi Kerékpáros Körversennyel kapcsolatos részletes információk a sportrendezvény honlapján érhetők el, továbbá az élő közvetítést is ott lehet majd követni.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
Szabálysértésnek minősül a nem töltés alatt álló járművek parkolása az elektromos autók töltőpontjain – írja elő a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) közúti közlekedési törvényt módosító tervezete.
1 hozzászólás