
Fotó: Rab Zoltán
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány nagycsütörtökön három koncertet szervez Erdélyben Ég és Föld címmel, három erdélyi protestáns egyház egy-egy templomában: Székelykeresztúron az unitárius templomban, Marosvásárhelyen a református vártemplomban és Kolozsvárott az evangélikus Pietati-templomban.
2023. március 27., 17:402023. március 27., 17:40
Az Ég és Föld koncert alkalmat nyújt mindenkinek az elcsendesedésre, a nagyhét és a húsvét misztériumában való elmélyülésre, és zeneileg is igazi csemegének ígérkezik – írják a szervezők. Marosvásárhelyen a vártemplomba várják az érdeklődőket az április 6-án 17 órakor kezdődő nagycsütörtöki koncertjükre. Fellép a Maros Művészegyüttes zenekara, Kásler Magda énekes és a Musica Humana női kar. Zenei szerkesztő: Kelemen László.
Kolozsváron az evangélikus Pietati-templomban (Kossuth Lajos/1989. december 21. sugárút 1. szám) tartják a nagycsütörtöki koncertet 18 órától. Az esemény fellépői az Unicante Egyetemi Kórus Fekete Miklós vezetésével, Gorzó Boglárka énekes és az Ördöngös zenekar.
Székelykeresztúron az unitárius templom ad otthont a műsornak. Közreműködik a Berde Mózes Unitárius Gimnázium Nemes Annamária vezényelte kórusa, a Lelkes zenekar, továbbá Bíró Júlia és Nagy Nikoletta énekesek.
Az eseményekre a belépés ingyenes.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!