
Kézdivásárhely önkormányzata 2021 februárjában vezette be a nagycsaládos kártyát. Idén december 2-től lehet igényelni
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
Nagycsaládos kártyát idén december 20-ig lehet igényelni Kézdivásárhelyen. Birtoklója számos kedvezményben részesül, ennek ellenére az utóbbi két évben stagnált az iránti mutatott érdeklődés.
2024. november 28., 19:212024. november 28., 19:21
A kézdivásárhelyi önkormányzat által, Szilveszter Szabolcs alpolgármester kezdeményezésére 2021 februárjában elindított, nagycsaládosokat támogató program folytatódik. A városháza közölte, nagycsaládos kártyát idén december 20-án 13 óráig lehet igényelni. A kérelmezőknek bizonyos feltételeknek kell megfelelniük.
Azon személyek vagy családok, akik illetve ahol legalább három gyereket nevelnek, számos kedvezményben részesülnek, amennyiben eme kártya birtokosai. Például
Emellett 50%-os kedvezmény jár számukra a Vigadó Művelődési Ház kulturális programjaira szóló belépők, valamint az Udvartér Színház bérletei árából, továbbá ugyancsak fél áron használhatják a Deme László műjégpályát és más önkormányzati sportlétesítményeket.

Negyedik éve lehet igényelni a nagycsaládos kártyát Kézdivásárhelyen, amely számos kedvezményt biztosít az érintettek számára. Csíkszeredában szintén több éve működik hasonló rendszer, és már több mint 140 kártyát osztottak ki a jogosultaknak.
A kártyákat évente meg kell újítani. A szabályzat szerint azoknak a családoknak, akik az előző évben már megkapták,
csak a jövedelemigazolást,
a hiányzások számát tükröző iskolai igazolást,
valamint az adók és illetékek befizetését igazoló dokumentumokat kell csatolniuk a kérelemhez.
Akik először kérik, azoknak
a személyazonossági igazolványok, keresztlevelek, esettől függően házassági bizonyítvány másolatait,
saját felelősségre kitöltött nyilatkozatot (amelyben igazolja, hogy hány gyereket neve),
a családtagok fényképeit (akik igénylik a kártyát),
óvodás gyerekek esetében a beiratkozási igazolást is mellékelniük kell a formanyomtatványhoz.
A kedvezmények feltétele, hogy a család lakóhelye Kézdivásárhely közigazgatási területén legyen, legalább az egyik szülő vagy gyereket nevelő személy rendelkezzen jövedelemmel (függetlenül annak forrásától), ne legyen tartozásuk a helyi költségvetés felé, a gyerekek legyenek beiratkozva oktatási intézménybe, és (az óvodásokat nem számítva) évente ne legyen húsznál több igazolatlan hiányzásuk. Szilveszter Szabolcs alpolgármestertől megtudtuk,
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat 2019-ben indított hasonló programot, amely alapján a három vagy több gyereket nevelő családok ingyenes parkolást, valamint kedvezményeket vehetnek igénybe többek között a színházban, moziban, jégpályán, uszodában, sípályán és más szabadidős létesítményekben.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!