
Fotó: Gergely Imre
Már a következő napokban szeretne tárgyalni a képviselő-testületet alkotó pártokkal az együttműködésről, és a jelenlegi városvezetéssel is kapcsolatba lépne már most, hogy ősztől minél zökkenőmentesebben történjen meg a váltás – mondta el Nagy Zoltán, aki nagy többséggel nyerte a polgármester-választást Gyergyószentmiklóson.
2024. június 10., 18:282024. június 10., 18:28
2024. június 10., 18:322024. június 10., 18:32
A vasárnapi választáson született eredmény azt mutatja, hogy a gyergyószentmiklósiak nagy többsége az általa felvázolt jövőképre szavazott – mutatott rá Nagy Zoltán a megválasztása utáni első sajttájékoztatóján, hétfőn.

Nagy Zoltán négy év után visszatér Gyergyószentmiklós polgármesteri székébe. A függetlenként induló polgármesterjelölt a szavazatok 59,76 százalékát szerezte meg.
Ez legitimitást ad számára arra, hogy megvalósítsa ezt a jövőképet, amely Gyergyószentmiklóst a város említésének 700. évfordulójára egy szerethető családbarát, értékes várossá teszi.
Úgy gondolja, hogy a rá adott szavazataikkal azt is kifejezték, hogy jövőkép megvalósításának aktív részesei is szeretnének lenni.
Párbeszédre készül a most megválasztott képviselő-testületet alkotó pártokkal. Amint kifejtette, át fogja nézni azok vállalásait, összehasonlítva az ő programjával, és biztos benne, hogy számos egybeeső pontot fog találni, amelyek a hosszú távú eredményes együttműködés alapjai lehetnek.
– szögezte le.
Kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a választási eredmények hivatalossá válása után mindenképp szeretne kapcsolatba lépni a jelenlegi városvezetéssel, megismerni mindazt, ami a városházán működik, mi az, amivel foglalkozni kell. Ebben akár külsősként októberig aktívan részt szeretne vállalni, mivel
Bízik benne, hogy ki tud alakítani egy ilyen együttműködést is, hogy minél zökkenőmentesebben történjen meg a váltás.
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért - ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
szóljon hozzá!