
Fotó: Nagy Zoltán Facebook oldala
Az elmúlt hetekben civil kezdeményezésként aláírásgyűjtés zajlott Gyergyószentmiklóson, amely során több mint 1500 személy kérte fel Nagy Zoltánt, a város korábbi polgármesterét, hogy pályázza meg a jelöltséget az RMDSZ előválasztásán. A volt elöljáró csütörtökön nyílt levéleben fejtette ki, hogy ennek ellenére miért nem indul a megmérettetésen, illetve mit gondol a városban tapasztalható állapotokról.
2024. március 22., 17:482024. március 22., 17:48
Nagy Zoltán bevezetőjében leszögezi, az elmúlt négy évben a háttérből követte a városban zajló történéseket, a több mint 1500 aláírást pedig megtisztelőnek tartja, és ezért szólal most meg, ismertetve gondolatait, melyek a felkérést és a júniusi helyhatósági választáson való esetleges indulását illetik.
Mint írja, bizonyára sokan várták, hogy az aláírásgyűjtő íveken megfogalmazottak szerint benyújtsa jelölési dokumentációját az RMDSZ-előválasztásra, azonban ez nem lehetséges:
Megjegyzi, nem is tartaná szerencsésnek, hogy egy politikai alakulat belső harcaiba belekeveredjen, az RMDSZ belügyeivel nem illik foglalkoznia.
Fotó: Nagy Zoltán Facebook oldala
Kifejti viszont, hogy nem volt hiábavaló az aláírásgyűjtők munkája, az sokak szemét felnyitotta.
„Mindannyian látjuk, bőrünkön tapasztalhatjuk, hogy az elmúlt négy évben Gyergyószentmiklós az arrogancia és a cirkuszok fogságába esett. Hiszem, hogy a politika egy keretrendszer a hatalom gyakorlásában, de semmikép nem lehet a játszótere egy egész város.
Meggyőződésem, hogy Gyergyószentmiklósnak olyan vezetőre van szüksége, aki fölé tud emelkedni a pártharcoknak, viszályoknak és képes békét teremteni, együttműködni a város fejlődése érdekében” – fogalmaz Nagy Zoltán, hozzátéve, hogy az RMDSZ-előválasztás csupán a párt belső rangsorolása, az igazi választás júniusban lesz.
Megkeresésünkre Nagy Zoltán nem jelentette ki egyértelműen, hogy eleget tesz-e az aláírók kérésének, és ha nem is az RMDSZ színeiben, de elindul-e a júniusi helyhatósági választásokon polgármesterjelöltként, azonban a Facebook-oldalán olvasható gondolatok ezt sejtetik.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
Frontálisan ütközött egy autó és egy lovasszekér hétfőn este Oroszhegy és Székelyszentkirály között, a 134C jelzésű megyei úton. A lovas szekeret irányító 36 éves férfit kórházba szállították, ahol később elhunyt.
1 hozzászólás