
Fotó: Rokay Attila
Gyergyószentmiklós független polgármesterjelöltje a Batthyány Ignác Szakközépiskolában szavazott a délelőtti szentmise után. Nagy Zoltán mindenkit arra biztat, adja le a szavazatát az általa szimpatikusnak tartott jelöltre, szervezetre.
2024. június 09., 10:512024. június 09., 10:51
2024. június 09., 11:472024. június 09., 11:47
Nagy Zoltán feleségével és több támogatójával együtt érkezett a gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Technikai Kollégiumba a város felszegi részében található lakhelyének megfelelő szavazókörzetbe. Mivel ő is a délelőtti szentmise után indult szavazni mint sokan mások,
„Tettekkel, szavazattal is kell fejezni a a szándékot, elvárást. Nem elég a szimpátia a jelölt iránt, a szavazattal is meg kell erősíteni azt, hogy majd a közösség élére állva teljesíteni tudja az elvárásokat. Ezért mindenkit arra biztatok, hogy vegyen részt a mai választáson és adja le a szavazatát a legalkalmasabb jelöltre, szervezetre úgy a polgármesteri tisztséget illetően, mind a megyei önkormányzati, mind pedig az európai parlamenti választásra vonatkozóan” – nyilatkozta Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi független polgármesterjelölt a szavazóhelyiségből való távozásakor.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
szóljon hozzá!