
Ismét pénzre lehet váltani az otthon felgyűlt üveghulladékot. Archív
Fotó: Eco Csík Kft.
Az Eco-Csík Kft. hulladékbegyűjtő- és feldolgozó vállalat üveggyűjtést szervez április 13–17 között. Az ősszel megszervezett akcióhoz hasonlóan a program idén is kiterjed a teljes szolgáltatási területükre, így Csíkszereda mellett tovább 15 környező községben is beváltható lesz az üveghulladék kilogrammonként 30 baniért.
2021. április 06., 18:102021. április 06., 18:10
A községek központjában, valamint Csíkszereda négy gyűjtőpontján az akció napjain 10 és 15 óra között veszik át az üveghulladékot. A csíkszeredai gyűjtőpontok a már megszokottak:
Nagyrét utca (a „cirkuszkertben”)
Zsögöd utca (a kultúrotthonnal szemben)
Csíksomlyó (a gyermekotthonnal szemben)
a Testvériség sugárút és a Gyermek sétány találkozása
Átveszik ugyanakkor a befőttesüvegeket, az ásványvizes, sörös, boros, pezsgős, röviditalos üveget, a bébiételes és a parfümös üveget. Az eltérő újrahasznosítási eljárás miatt azonban
Fontos, hogy leadás előtt mindenki öblítse ki az üvegeket és a kupakot távolítsa el, a szennyezett üvegeket ugyanis nem fogja átvenni a hulladékgazdálkodási vállalat. Hangsúlyozzák ugyanakkor, hogy a védőmaszk használata és az 1,5 méteres távolság betartása kötelező.
Az érdeklődőket arra is kérik, hogy amennyiben úgy becsülik, hogy több mint 500 kg hulladékot adnának le, akkor ne a gyűjtőponthoz, hanem április 19., 20. vagy 21-én 11 óráig a cég székhelyére (Csíkszereda, Akác utca 1. szám) szállítsák az üveget, és a pénztárnál vehetik fel az érte járó összeget.
Hangsúlyozzák továbbá, hogy a minden hónap első hétfőjén, így május 3-án is esedékes ingyenes hulladékátvétel alkalmával leadott üvegekért nem áll módjukban fizetni.
Az Eco Csík Kft. sajtóosztálya ugyanakkor emlékeztet, hogy
április 13., kedd – Csíkcsicsó, Csíkrákos, Madéfalva, Csíkszentmihály
április 14., szerda – Csíkszentkirály, Csíkszentimre, Csíkszentsimon, Tusnád
április 15., csütörtök – Csíkszentlélek, Csíkszentgyörgy, Csíkpálfalva, Lövéte
április 16., péntek – Kászon, Csíkkozmás, Csíkszentmárton
április 17., szombat – Csíkszereda
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
Otthont a gyerekeknek, otthont a családnak – a jelmondatból kézzelfogható valóság válik Gyergyószentmiklóson, ahol közösségi összefogással épül egy rászoruló, négygyermekes család új háza. A segítségre továbbra is szükség van.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
szóljon hozzá!