
Hosszú ideig mindössze nyolcan próbáltak a lángokkal szembeállni
Fotó: Facebook/Ráduly Tibor
A Visszafolyó közeli gyergyói hétvégi házaknál lévők lettek figyelmesek arra, hogy a Borzóka-tető túloldaláról felszállt a füst. Szombat volt, este fél hét. Ekkor kezdődött a helyszínre indulás, oltás és erősítéskérés.
2017. április 30., 17:202017. április 30., 17:20
2017. április 30., 17:582017. április 30., 17:58
Ráduly Tibor vadász családi, baráti társasággal volt szombat délután a Visszafolyónál. A tűzeset történetét leginkább ő ismeri, ugyanis
Rádulyék négyen ültek autóba a füst láttán, hogy a Borzókát megkerülve a Vasláb felől látható oldalba jussanak mihamarabb. A helyszínen egyből látszott: a tűz gyorsan terjed, és félő volt, hogy az újra beerdősödő legelőről átterjed a fenyvesre is. Fenyőgallyakkal, lapáttal próbáltak a tűz útjába állni, ám a hőség és a hatalmas füst hamar egyértelművé tette, hozzájuk képest a tűz van túlerőben. Egyik oltó balesetet is szenvedett, belélegezve nagy mennyiségű füstöt,
Fotó: Facebook/Ráduly Tibor
Míg a gyergyói tűzoltókat várták, Tibor Facebookon tett közzé pár tüzes képet, kérve, aki tud, segítsen. Így a tekerőpatakiak és az önkéntes tűzoltók mellett több gyergyószentmiklósi is a helyszínre érkezett. Nagy segítség volt az a kétszáz liter víz is, melyet a tűzoltók a nehéz terepviszonyok ellenére a helyszínre tudtak vinni, elvágva a tűz útját az erdő irányába.
Sötétedésre már sehol sem volt láng, a begyulladt csutakok parázslottak csak. A helyszínt felügyelő tűzoltóknak aztán
Fotó: Facebook/Ráduly Tibor
A magántulajdonban lévő területen nem tudni, mi okozta a tüzet. Piknikre nem alkalmas a térség, így aligha szalonnasütés parazsa idézte elő a lángokat. Ráduly úgy véli, gondatlanságból elkövetett gyújtogatás lehet a háttérben, de még a szándékosság sem zárható ki teljesen. Több tavaly kivágott fa csutakja is volt a felperzselt területen,
Az igazságot a hatóságoknak kell kideríteniük, az ő dolguk a kár felmérése is. A területet ismerők viszont tudják, természetes módon újraerdősödő legelőről van szó, sok fiatal fenyő vált a lángok martalékává.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
szóljon hozzá!