
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egyre gyakoribb a tarlótűz Maros megyében: csütörtök délután 20 hektáron pusztítottak lángok a száraz aljnövényzeten – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
2024. február 23., 08:512024. február 23., 08:51
A közlemény szerint mintegy húsz hektárnyi területen égett az aljnövényzet a Maros megyei Küküllősárd településnél csütörtök délután. A segesvári hivatásos tűzoltóság nagyjából két óra alatt fékezte meg a lángokat, az esetben nem sérült meg senki.
Mint arról korábban beszámoltunk, a napokban már többször riasztották a Maros megyei tűzoltóságot lángoló aljnövényzet miatt.

Száraz aljnövényzet kapott lángra Marosvásárhelyen, a tűzoltók jelenleg is dolgoznak a lángok megfékezésén – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Csütörtökön nem sokkal éjfél előtt tűz ütött ki egy maroslekencei lakóháznál is: a dicsőszentmártoni és marosludasi hivatásos tűzoltók két tűzoltóautóval és egy rohammentő-kocsival (SMURD) szálltak ki a helyszínre, továbbá a radnóti önkéntes alakulatot is az esethez riasztották.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A lángok a ház teraszán körülbelül 50 négyzetméteren, a tetőzetén pedig mintegy 20 négyzetméteres területen terjedtek szét, a tűz valószínűleg egy nem megfelelően szigetelt fűtőberendezés miatt keletkezett.
Személyi sérülés nem történt – közlik.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
1 hozzászólás