
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egyre gyakoribb a tarlótűz Maros megyében: csütörtök délután 20 hektáron pusztítottak lángok a száraz aljnövényzeten – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
2024. február 23., 08:512024. február 23., 08:51
A közlemény szerint mintegy húsz hektárnyi területen égett az aljnövényzet a Maros megyei Küküllősárd településnél csütörtök délután. A segesvári hivatásos tűzoltóság nagyjából két óra alatt fékezte meg a lángokat, az esetben nem sérült meg senki.
Mint arról korábban beszámoltunk, a napokban már többször riasztották a Maros megyei tűzoltóságot lángoló aljnövényzet miatt.

Száraz aljnövényzet kapott lángra Marosvásárhelyen, a tűzoltók jelenleg is dolgoznak a lángok megfékezésén – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Csütörtökön nem sokkal éjfél előtt tűz ütött ki egy maroslekencei lakóháznál is: a dicsőszentmártoni és marosludasi hivatásos tűzoltók két tűzoltóautóval és egy rohammentő-kocsival (SMURD) szálltak ki a helyszínre, továbbá a radnóti önkéntes alakulatot is az esethez riasztották.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A lángok a ház teraszán körülbelül 50 négyzetméteren, a tetőzetén pedig mintegy 20 négyzetméteres területen terjedtek szét, a tűz valószínűleg egy nem megfelelően szigetelt fűtőberendezés miatt keletkezett.
Személyi sérülés nem történt – közlik.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
Erdővidék központjában is jóváhagyták a 2026-os helyi adók és illetékek emelését. A baróti tanács idei utolsó ülésén azonban nemcsak a kényszerű terhekről volt szó, hanem azokról a pozitív változásokról is, amelyeket a 2025-ös esztendő hozott.
A Román Rendőrség szerdán bejelentette, hogy a hatóságok az elmúlt napokban hét nemzetközileg körözött személyt hoztak vissza Romániába, akik ellen jogerős ítélet vagy letartóztatási parancs van érvényben.
Felrobbant egy munkagép abroncsa szerda reggel a konstancai kikötő egyik terminálján. A balesetben két személy életét vesztette, ketten megsérültek – közölték a Konstanca megyei hatóságok.
Az adótörvénykönyv előírásainak megfelelően január elsejétől ismét emelkedik a sör, bor, alkohol és üzemanyagok jövedéki adója Romániában, immár másodszor az elmúlt hat hónapban.
Románia csatlakozik az Egyesült Államok által kezdeményezett PURL (Priority Ukraine Requirements List) programhoz, és 50 millió euróval járul hozzá Ukrajna katonai védelmének támogatásához – jelentette be szerdán a külügyminisztérium.
A fogyatékossággal élő felnőtteknek az intézményi ellátásból a közösségi életbe való átmenetét segítő intézkedéseket vezet be a kormány egy kedden elfogadott sürgősségi rendelettel.
1 hozzászólás