
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Naponta több mint 22 800 rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít majd szolgálatot naponta a karácsonyi időszakban – jelentette be hétfőn a belügyminisztériumi szóvivő.
2024. december 23., 17:532024. december 23., 17:53
2024. december 23., 18:302024. december 23., 18:30
Monica Dajbog közlése szerint a belügyi rendvédelmi szervek vigyáznak a közrendre és a közbiztonságra, gondoskodnak a zökkenőmentes közlekedésről és határforgalom-ellenőrzésről, illetve
– ismerteti az Agerpres.
A belügyi szervek szolgálatot teljesítenek a nagy tömegek részvételével zajló nyilvános rendezvényeken, az egyházi szertartások helyszíne közelében és az üdülőhelyeken is.
Dajbog szerint a nyilvános ünnepi rendezvényeken,
A belügyi szóvivő beszámolt arról is, hogy a tűzoltók az elmúlt időszakban egyidejűleg megelőző jellegű tájékoztató kampányt és tűzvédelmi ellenőrzéseket végeztek azokon a helyeken, ahol nagy számú résztvevőre, látogatóra lehet számítani. A tapasztalt súlyos szabálytalanságok miatt 1110 bírságot róttak ki és 7096 figyelmeztetést adtak ki;
A vészhelyzetben levő személyek megmentésére és a sürgősségi helyzetek megoldására a légirendészet 14 repülőgépe és négy helikoptere lesz bevetésre készen,
– mondta a szóvivő.
Azt is közölte, hogy a közutakon mintegy 1400 közlekedési rendőr fog gondoskodni a forgalom zavartalanságáról és a balesetek megelőzéséről.
A balesetveszélyes útszakaszokon a légirendészet helikopterei is járőrözni fognak.
Dajbog szerint ugyanakkor a határrendészek erőfeszítéseket tesznek a megnövekedett határforgalom gördülékeny és hatékony kezelésére.
Több mint 200 ügyész és bíró csütörtökön állásfoglalást írt alá, amelyben támogatásukról biztosítják azokat a munkatársaikat, akiknek volt bátoságuk beszélni az igazságszolgáltatási rendszer súlyos problémáiról a Recorder oknyomozó portálnak.
Egy fiatalembert előzetes letartóztatásba helyeztek Botoșani megyében, miután bement idős szomszédja udvarára, és megölte annak kutyáját. A rendőrök a tett helyszínének közelében fogták el.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlege az intézmény bírói részlegétől eltérően nem gondolja úgy, hogy a Recorder dokumentumfilmjének „az igazságszolgáltatás destabilizálása” a célja.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a közúti fuvarozók állami támogatási programjának létrehozásáról szóló határozatot, amely az üzemanyagként használt gázolaj jövedéki adójának emelkedését ellensúlyozza – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.&
A bukaresti ítélőtábla vezetőségének csütörtöki sajtótájékoztatóján volt egy párbeszéd a vezetőség tagjai között, amelyet az asztalnál ülő három bíró előtt elhelyezett televíziós mikrofonok rögzítettek.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy határozott, hogy az EU Bírósága elé idézi Romániát a környezeti levegő minőségéről szóló irányelvek (a 2008/50-es és a 2004/107-es irányelv) által rá rótt kötelezettségek elmulasztása miatt – közölte az EB.
A képviselőházban szólította fel a hatóságokat a sporteseményeken tapasztalható magyarellenesség megfékezésére Miklós Zoltán parlamenti képviselő, aki szerint a román állam bűnrészessé válik, amikor eltűri, hogy a stadionokban magyarokat gyalázzanak.
A bukaresti ítélőtábla elnöke, Liana Arsenie szerint a román igazságszolgáltatási rendszer médialincselés céltáblája lett, a Recorder dokumentumfilmje pedig egy szervezett destabilizáló mechanizmus részének tűnik.
Több mint ezer személyt evakuáltak csütörtökön a Szeben megyei prefektúra, és a nagyszebeni Octavian Goga Főgimnázium épületéből a gázszag miatt, és a jogosítványokat és útleveleket kibocsátó szolgálat is felfüggesztette tevékenységét.
Felborult egy teherautó a mezőcsávás községi Mezőfele településen csütörtök délután, a sofőrt a mentőegységek a helyszínen újraélesztették.
szóljon hozzá!