
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Naponta több mint 22 800 rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít majd szolgálatot naponta a karácsonyi időszakban – jelentette be hétfőn a belügyminisztériumi szóvivő.
2024. december 23., 17:532024. december 23., 17:53
2024. december 23., 18:302024. december 23., 18:30
Monica Dajbog közlése szerint a belügyi rendvédelmi szervek vigyáznak a közrendre és a közbiztonságra, gondoskodnak a zökkenőmentes közlekedésről és határforgalom-ellenőrzésről, illetve
– ismerteti az Agerpres.
A belügyi szervek szolgálatot teljesítenek a nagy tömegek részvételével zajló nyilvános rendezvényeken, az egyházi szertartások helyszíne közelében és az üdülőhelyeken is.
Dajbog szerint a nyilvános ünnepi rendezvényeken,
A belügyi szóvivő beszámolt arról is, hogy a tűzoltók az elmúlt időszakban egyidejűleg megelőző jellegű tájékoztató kampányt és tűzvédelmi ellenőrzéseket végeztek azokon a helyeken, ahol nagy számú résztvevőre, látogatóra lehet számítani. A tapasztalt súlyos szabálytalanságok miatt 1110 bírságot róttak ki és 7096 figyelmeztetést adtak ki;
A vészhelyzetben levő személyek megmentésére és a sürgősségi helyzetek megoldására a légirendészet 14 repülőgépe és négy helikoptere lesz bevetésre készen,
– mondta a szóvivő.
Azt is közölte, hogy a közutakon mintegy 1400 közlekedési rendőr fog gondoskodni a forgalom zavartalanságáról és a balesetek megelőzéséről.
A balesetveszélyes útszakaszokon a légirendészet helikopterei is járőrözni fognak.
Dajbog szerint ugyanakkor a határrendészek erőfeszítéseket tesznek a megnövekedett határforgalom gördülékeny és hatékony kezelésére.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
szóljon hozzá!