Hirdetés
Hirdetés

Nagy segítség a rászoruló kisdiákoknak

Az új táskáikkal mennek haza az illyésmezői gyerekek •  Fotó: erdelyimagyarok.com

Az új táskáikkal mennek haza az illyésmezői gyerekek

Fotó: erdelyimagyarok.com

Böjte Csaba atya nyárádszeredai, nyárádremetei és illyésmezei, valamint a magyarfülpösi Szivárvány és a marosszentkirályi Emmaus gyermekotthonok lakóinak segített idén az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány. Tanszereket, iskolatáskákat, játékokat vittek Oroszhegyre, Vicére, Nagykútra és Székelyvarságra is.

Bakó Zoltán

2017. október 04., 13:172017. október 04., 13:17

Az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány az idei évben is magyar iskolákban, magyar osztályokban tanuló mezőségi és székelyföldi gyerekek, illetve családjaik számára szerette volna megkönnyíteni az iskolakezdést. Ezért már a nyáron felhívással fordultak a lehetséges adományozókhoz, hogy gyűjtéssel segítsék a magyarul tanuló, rászoruló gyerekeket.

Felhívták a figyelmet, hogy jó állapotban lévő iskolatáska, irodaszerek, füzetek, íróeszközök, tolltartó, körző, vonalzó, radír, iskolai segédeszközök, az oktatást, vagy a tanulást segítő, jó állapotban lévő könyvek, albumok, CD-k, DVD-k kerüljenek az adományok közé, tartós élelmiszer, takarítószerek és tisztálkodószerek a gyermekotthonok lakói számára, s amennyiben lehetséges pénzadomány, amiből benzint vásárolnak a szállító járművekbe.

Hirdetés

Mindenütt örültek a gyerekek az ajándék-táskák tartalmának •  Fotó: erdelyimagyarok.com Galéria

Mindenütt örültek a gyerekek az ajándék-táskák tartalmának

Fotó: erdelyimagyarok.com

Mivel az erdélyi tanterv jelentősen különbözik a magyarországitól, figyelmeztettek, hogy tankönyveket és munkafüzeteket csak olyan formában tudnak fogadni, amennyiben azok a diákotthonok, kollégiumok lakói számára a kötelező iskolai tananyag mellett használhatók. Mivel Romániában a tanév csak szeptemberben kezdődött, a gyűjtést 14-éig tartották. Svájci partnerszervezeteik Zürichben és St. Gallenben bekapcsolódtak a gyűjtésbe.

Az akció Svájcban kezdődött, hiszen barátaik és társszervezetük, a Svájci Magyar Ház Alapítvány meghívására részt vehettek a zürichi Magyar Napon. A St. Gallen-i magyarok is gyűjtést szerveztek a gyerekek javára, így aztán az alapítvány autója gazdagon felpakolva érkezhetett vissza az indulásra.

Magyarországon a Corvin Művelődési Ház, Erzsébetligeti Színház kollektívája, illetve a Veres Pálné Gimnázium diákjai és szüleik működtek közre a gyűjtésben. Így bőségesen jutott iskolatáska és belevaló is az erdélyi kisdiákoknak.

•  Fotó: erdelyimagyarok.com Galéria

Fotó: erdelyimagyarok.com

Idézet
Az idén is elsősorban gyermekotthonokat és napköziket látogattunk meg, hogy az igazán rászoruló diákok és családjaik számára könnyíthessük meg az iskolakezdést. Így jutottunk el Böjte Csaba nyárádszeredai, nyárádremetei és illyésmezei gyerekotthonaiba, az oroszhegyi óvodába, a vicei Bástya Egyesület gyermekotthonába, a magyarfülpösi Szivárvány Gyerekotthonba, a marosszentkirályi Emmaus gyerekotthonba és a nagykúti iskola diákjaihoz, Székelyvarságra

– mondta el Bálint László, az alapítvány kuratóriumi elnöke. Megható, ahogy ezek a gyerekek örülni tudnak egy új táskának, de akár egy füzetcsomagnak, vagy néhány színes ceruzának is. Szinte mindig megilletődve választanak maguknak iskolatáskát, vagy tolltartót és kivétel nélkül igazságosan osztoznak az egy-egy helyszínre érkező adományokon.

Általában önfeledt szaladgálás a találkozás vége és mindig széles mosollyal az arcukon indulnak haza az iskolából, vagy a napköziből. Az alapítvány köszöni – a gyerekek nevében – az adományozóknak a sok ajándékot, és reméli, hogy sokan kedvet kapnak, hogy csatlakozzanak következő jótékonysági akcióikhoz.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 03., péntek

Enyhítő javaslat: ne büntessék meg a sofőrt, ha nincs nála a jogosítványa

Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.

Enyhítő javaslat: ne büntessék meg a sofőrt, ha nincs nála a jogosítványa
Hirdetés
2026. április 03., péntek

Utolérte a rendőrség a kocsiablakban bulizó fiatalt – videóval

Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.

Utolérte a rendőrség a kocsiablakban bulizó fiatalt – videóval
2026. április 03., péntek

Még gyorsan 10 lej fölé ment a gázolaj, mielőtt csökkentenék a jövedéki adót

Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.

Még gyorsan 10 lej fölé ment a gázolaj, mielőtt csökkentenék a jövedéki adót
2026. április 03., péntek

Kétszintes, részben süllyesztett parkolóházat építenének Csíkszeredában

Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.

Kétszintes, részben süllyesztett parkolóházat építenének Csíkszeredában
Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Kelemen Hunor: a szavazati jog nem dísz – használni kell

A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.

Kelemen Hunor: a szavazati jog nem dísz – használni kell
2026. április 02., csütörtök

Kiderült, miért csak a gázolaj jövedéki adóját csökkenti a kormány

Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.

Kiderült, miért csak a gázolaj jövedéki adóját csökkenti a kormány
2026. április 02., csütörtök

Támogatják a családokat és a kultúrát: nő az utalványok értéke

Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.

Támogatják a családokat és a kultúrát: nő az utalványok értéke
Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Na de mi lesz a több millió eurós biztosítási kártérítéssel, ha megvan az aranysisak?

Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.

Na de mi lesz a több millió eurós biztosítási kártérítéssel, ha megvan az aranysisak?
2026. április 02., csütörtök

Visszaadták Romániának az ellopott dák műkincseket

Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.

Visszaadták Romániának az ellopott dák műkincseket
2026. április 02., csütörtök

Döntött a kormány a gázolaj jövedéki adójának csökkentéséről

A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.

Döntött a kormány a gázolaj jövedéki adójának csökkentéséről
Hirdetés