
Az új táskáikkal mennek haza az illyésmezői gyerekek
Fotó: erdelyimagyarok.com
Böjte Csaba atya nyárádszeredai, nyárádremetei és illyésmezei, valamint a magyarfülpösi Szivárvány és a marosszentkirályi Emmaus gyermekotthonok lakóinak segített idén az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány. Tanszereket, iskolatáskákat, játékokat vittek Oroszhegyre, Vicére, Nagykútra és Székelyvarságra is.
2017. október 04., 13:172017. október 04., 13:17
Az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány az idei évben is magyar iskolákban, magyar osztályokban tanuló mezőségi és székelyföldi gyerekek, illetve családjaik számára szerette volna megkönnyíteni az iskolakezdést. Ezért már a nyáron felhívással fordultak a lehetséges adományozókhoz, hogy gyűjtéssel segítsék a magyarul tanuló, rászoruló gyerekeket.
Felhívták a figyelmet, hogy jó állapotban lévő iskolatáska, irodaszerek, füzetek, íróeszközök, tolltartó, körző, vonalzó, radír, iskolai segédeszközök, az oktatást, vagy a tanulást segítő, jó állapotban lévő könyvek, albumok, CD-k, DVD-k kerüljenek az adományok közé, tartós élelmiszer, takarítószerek és tisztálkodószerek a gyermekotthonok lakói számára, s amennyiben lehetséges pénzadomány, amiből benzint vásárolnak a szállító járművekbe.
Mindenütt örültek a gyerekek az ajándék-táskák tartalmának
Fotó: erdelyimagyarok.com
Mivel az erdélyi tanterv jelentősen különbözik a magyarországitól, figyelmeztettek, hogy tankönyveket és munkafüzeteket csak olyan formában tudnak fogadni, amennyiben azok a diákotthonok, kollégiumok lakói számára a kötelező iskolai tananyag mellett használhatók. Mivel Romániában a tanév csak szeptemberben kezdődött, a gyűjtést 14-éig tartották. Svájci partnerszervezeteik Zürichben és St. Gallenben bekapcsolódtak a gyűjtésbe.
Az akció Svájcban kezdődött, hiszen barátaik és társszervezetük, a Svájci Magyar Ház Alapítvány meghívására részt vehettek a zürichi Magyar Napon. A St. Gallen-i magyarok is gyűjtést szerveztek a gyerekek javára, így aztán az alapítvány autója gazdagon felpakolva érkezhetett vissza az indulásra.
Magyarországon a Corvin Művelődési Ház, Erzsébetligeti Színház kollektívája, illetve a Veres Pálné Gimnázium diákjai és szüleik működtek közre a gyűjtésben. Így bőségesen jutott iskolatáska és belevaló is az erdélyi kisdiákoknak.
Fotó: erdelyimagyarok.com
– mondta el Bálint László, az alapítvány kuratóriumi elnöke. Megható, ahogy ezek a gyerekek örülni tudnak egy új táskának, de akár egy füzetcsomagnak, vagy néhány színes ceruzának is. Szinte mindig megilletődve választanak maguknak iskolatáskát, vagy tolltartót és kivétel nélkül igazságosan osztoznak az egy-egy helyszínre érkező adományokon.
Általában önfeledt szaladgálás a találkozás vége és mindig széles mosollyal az arcukon indulnak haza az iskolából, vagy a napköziből. Az alapítvány köszöni – a gyerekek nevében – az adományozóknak a sok ajándékot, és reméli, hogy sokan kedvet kapnak, hogy csatlakozzanak következő jótékonysági akcióikhoz.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!