
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Közrendháborítás, a közösség biztonságának veszélyeztetése, fenyegetés és gépjárművezetői engedély nélküli autóvezetés miatt őrizetbe vettek a rendőrök két csíkcsekefalvi férfit csütörtökön.
2020. szeptember 18., 15:022020. szeptember 18., 15:02
2020. szeptember 18., 15:072020. szeptember 18., 15:07
A csíkszentmártoni rendőrőrsöt csütörtök reggel értesítette egy községbeli személy arról, hogy a csekefalvi részen egy autó nagy sebességgel, hatalmas port kavarva közlekedik az úton, veszélybe sodorva a lakókat. Az esetről több rövid videófelvétel is megjelent a közösségi médiában.
A száguldozáshoz közrendháborítás is társult: az autó egy adott pillanatban megállt, a kormánykerék mögül kiszállt egy 37 éves férfi, akihez csatlakozott 17 éves fia is, majd fenyegetni kezdtek egy helybélit, aki arra kérte őket, hogy vegyenek vissza a tempóból.
A helyszínre vonuló hatóságiaknak az apa és a fia azt mondta, hogy utóbbi vezette az autót, noha nem is rendelkezett gépjárművezetői engedéllyel. A rendőrök mindkettejüket a csíkszeredai rendőrkapitányságra szállították, majd őrizetbe vették őket – számol be a megyei főkapitányság.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
2 hozzászólás