
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az ország tizenkilenc megyéjére érvényes narancssárga riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható esőzések miatt – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. május 19., 11:392021. május 19., 11:39
Az előrejelzések szerint a Bánságban és a Körösök vidékén, valamint a hegyekben nagy mennyiségű esőre kell számítani, a lehulló csapadék mennyisége eléri a 40–50, helyenként a 70 litert négyzetméterenként.
A péntek délelőtt tizenegy óráig érvényes másodfokú riasztás Bihar, Kolozs, Arad, Fehér, Hunyad, Temes, Krassó-Szörény, Gorj, Szeben, Vâlcea, Brassó, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Kovászna, Hargita, Buzău, Vrancea és Bákó megyére vonatkozik.
Huszonhárom megyére sárga riasztást adtak ki az esőzések és viharok miatt, ez szintén péntek délelőtt tizenegy óráig van érvényben. Erdélyben, Máramarosban, Olténia, Muntenia és Moldva dombvidékein, valamint a Keleti-Kárpátok északi részén záporok, zivatarok várhatók, amelyeket villámlás, megerősödő szél és helyenként jégeső kísérhet. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25, helyenként a 40–50 litert négyzetméterenként.
A sárga riasztás Fehér, Kolozs, Gorj, Máramaros, Szeben, Argeş, Beszterce-Naszód, Hunyad, Maros, Szilágy, Vâlcea, Brassó, Kovászna, Hargita, Neamţ, Szatmár,Vrancea, Bákó, Buzău, Dâmboviţa, Mehedinţi, Prahova és Suceava megyére érvényes.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!