
Fotó: Haáz Vince
Lomtalanítási akciót szerveznek Marosvásárhelyen október 17–19. között, ezúttal az 5. zónában, a főtér és a Meggyesfalva–Bodoni út–Dózsa György utca környékén, ahová speciális konténereket helyeznek el – olvasható a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
2024. október 17., 11:002024. október 17., 11:00
2024. október 18., 14:362024. október 18., 14:36
Összesen nyolc speciális konténert helyeznek el Marosvásárhelyen október 17–19. között, csütörtöktől szombatig a következő pontokon:
Liget – a Sportcsarnok parkolójában;
Mărășești tér – a volt Romtelecom parkolójában;
Aurel Filimon utca – a Nemzeti Színház mögötti parkolóban;
Béga utca – a Bioeel mellett;
Rozmaring utca – a 2–4–6. tömbház előtti parkolóban;
Termés utca – a Kémiai Líceum mögötti parkolóban;
Nagydisznód utca – az iskola előtti parkolóban;
Vasile Lupu utca – a focipálya közelében.
A tárolókba olyan nagy méretű hulladékot – bútorokat, háztartási gépeket, matracokat, szőnyegeket, akár síléceket – lehet leadni, amelyeket a szokásos hulladékgyűjtés során nem lehet kidobni.
Az illetékesek arra is felhívják a figyelmet, hogy tilos más nem veszélyes, például újrahasznosítható hulladékot kidobni, illetve nem gyűjtenek építkezési szemetet (betontörmelék, csempe, tégla, gipszkarton, aszfaltdarab, kövek vagy törmelékek stb.).
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
Házkutatást tartottak hétfőn Maros megyében egy 2021 és 2026 között történt többszörös sikkasztás ügyében, amely során 136 ezer lejjel károsítottak meg egy állami intézményt – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
Újabb történelmi mélypontra került hétfőn a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1998 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,81 banis (1,1 százalékos) emelkedést jelent a csütörtöki 5,1417 lejhez képest.
szóljon hozzá!