
Még idén elkezdenék a tornaterem felújítását
Fotó: Barabás Ákos
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) kihelyezett székelyudvarhelyi karától a sportiskolához került a régi UCECOM iskolaközpont udvarán található tornaterem és a bentlakás. Erről az önkormányzati képviselő-testület múlt heti ülésén született döntés. A két épület jelenlegi állapotában használhatatlan, viszont az iskola pályázhatna felújításukra – tudtuk meg Bartus Attilától, a Székelyudvarhelyi Sportiskola igazgatójától.
2017. április 04., 18:072017. április 04., 18:07
A még 2013-ban felújított egykori UCECOM-épületbe beköltözött BBTE-tagozat lemondott a sportteremről és a bentlakásról a székelyudvarhelyi sportiskola javára – derült ki a múlt heti tanácsülésen. Az egyetem nem szándékozott befektetni a felújításba, így szívesen átadta a sportiskolának – mondta el Bartus Attila.
A tornaterem felújítását a tervek szerint már idén elkezdik, amennyiben megkapják hozzá az anyagi támogatást. Tennivaló van bőven:
– tájékoztatott az intézmény vezetője. A zuhanyzókban jelenleg nincs víz, azt is meg kell oldani. Mivel a sportiskolában csupán délután vannak edzések, délelőttönként az egyetem hallgatói, sőt a Bányai János Szakközépiskola diákjai is használhatnák a termet – tette hozzá.
Fotó: Barabás Ákos
A bentlakás felújításának is az egyik legfontosabb része a vízhálózat kicserélése lenne, hiszen a mostani rendkívül rossz állapotban van – tudtuk meg. Az intézménynek valóban fontos a kollégium, hiszen számos sportoló vidékről érkezik, akiknek jól jönne a szálláslehetőség. A szociálisan hátrányos helyzetű sportoló diákok lakhatását és ellátását a sportiskola támogatja, így számukra is megoldás lehetne az internátus.
– véli az igazgató. Ugyanakkor a versenyekre érkezőket is itt szállásolnák el, ami költségmegtakarítást jelentene az iskolának. Hangsúlyozta, az is probléma, hogy sok versenyt, tornát hétvégén tartanak, az iskola sportolói között pedig vannak gyergyóditróiak, barótiak és máshonnan származók, akiknek az elszállásolását nehéz megszervezni, az anyaiskolák bentlakásai ugyanis hétvégére bezárnak, és amikor például szombaton indulnak versenyre, egy éjszakára meg kell oldani ezeknek a gyermekeknek a szállását. Ezekre a gondokra megoldást jelentene a bentlakás. A jelenlegi iskolaépület felújítási költségeinek egy részét az iskola, a másik részét az önkormányzat finanszírozta. Az igazgató szerint ez lenne a járható út a bentlakás rendbetételére is.
– fűzte hozzá a Székelyudvarhelyi Sportiskola igazgatója.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
szóljon hozzá!