Nagy kihívás volt, de beérett a munka gyümölcse: hivatalosan is újranyitott a Hotel Küküllő Pr-cikk

Politikai elöljárókkal és díszvendégekkel telt meg a Budvár-terem •  Fotó: László Ildikó

Politikai elöljárókkal és díszvendégekkel telt meg a Budvár-terem

Fotó: László Ildikó

Két év szünet után június 30-án hivatalosan is újból megnyitotta kapuit a teljesen felújított székelyudvarhelyi Hotel Küküllő. Az avatón jártunk, és nagyon tetszett mindaz, amit láttunk.

Támogatói tartalom

2022. július 01., 11:002022. július 01., 11:00

 Céges partnerekkel, üzletfelekkel, a város elöljáróival, valamint mosolygó alkalmazottakkal, családtagokkal és barátokkal telt meg csütörtök délelőtt a székelyudvarhelyi Hotel Küküllő. Már az első percekben mindenki kíváncsian szemlélődött és vizsgálta az újításokat, ugyanakkor sokan érdekes történeteket meséltek régi szállodai élményekről.

Az eseményt László János, az Arkum cégcsoport alapítója nyitotta meg, aki miután köszöntötte az egybegyűlteket, felidézte 2001-es emlékeit, amikor ugyanezen szálloda halljában nyitotta meg az akkor szintén úttörőnek számító Hotel Küküllő kapuit. 21 év elteltével azonban

szükség volt a megújulásra, az erre a projektre fordított összegből pedig egy olyan turisztikai egységet sikerült létrehozni, amely méltán viselheti Hargita megyében a csupa nagybetűs szállodamegnevezést.

Főkonzuli, polgármesteri, szenátori és megyeitanács-alelnöki (képünkön épp az utóbbi) felszólásra is sor került a hangulatos megnyitón •  Fotó: László Ildikó Galéria

Főkonzuli, polgármesteri, szenátori és megyeitanács-alelnöki (képünkön épp az utóbbi) felszólásra is sor került a hangulatos megnyitón

Fotó: László Ildikó

A megnyitón tiszteletét tette és beszédet mondott Antal Lóránt szenátor, Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, Székelyudvarhely városának polgármestere, Gálfi Árpád, valamint Tóth László csíkszeredai főkonzul is. Rövid felszólalásaikban mindannyian méltatták a szálloda múltját és jelenét, valamint reménykedve tekintettek a jövőbe is, mivel

a Hotel Küküllő nagyban hozzájárulhat a régió idegenforgalmának fellendítéséhez.

Végezetül Bíró-László Tímea, a Hotel Küküllő tulajdonosa vette át a szót, aki egy fényképes szemléltetőbeszéd keretében ismertette, hogy a felújítások során a városképhez tartozó szálloda épülete műemlékvédelmi okokból külsőleg teljesen megőrizte jellegzetességeit, ezzel szemben a belső átalakítások annál inkább látványosak lettek.

Modern, tágas belső tér várja a vendégeket •  Fotó: Hotel Küküllő Galéria

Modern, tágas belső tér várja a vendégeket

Fotó: Hotel Küküllő

Felszólalásában elmondta, hogy a koronavírus okozta lezárások érlelték meg a felújításra vonatkozó döntést, amely a szálloda általános energetikai és kényelmi fejlesztése, valamint a turisztikai piacképesség megtartása szempontjából is elengedhetetlenné vált. A szálloda tulajdonosától megtudtuk, hogy első körben

szinte az alapokig bontották az épületet, hiszen szükségessé vált a szerkezeti megerősítés:

gyakorlatilag tetőtől talpig betonvassal erősítettek meg nyolc tartóoszlopot, helyenként három és fél cm átmérőjű vasakat használva. Az épület fejlesztéséhez tartozik ugyanakkor a teljes szigetelés, az új nyílászárók beszerelése, az energiahatékony klímarendszer kiépítése, a víz- és villanyvezetékek teljes cseréje, de a korszerű tűzriasztási rendszer és még számos más, modern megoldás is, amit első ránézésre egy kívülálló nem is sejtene. A fényképes bemutatót aztán egy hangulatos kisvideó levetítése követte, amely még részletesebben bemutatta a szállodai változtatásokat.

Impozáns világítótestek és sok-sok fény jellemzi a szobákat •  Fotó: Hotel Küküllő Galéria

Impozáns világítótestek és sok-sok fény jellemzi a szobákat

Fotó: Hotel Küküllő

Az ünnepi beszédek után következett a hotel teljes feltérképezése egy vezetett bemutató keretében. Ennek alkalmával a meghívottak körbejárhatták a felújított szobákat, amelyek között találhatunk standard, superior, apartman és junior suite típusúakat is.

A teljesen korszerűsített, három és négy csillagos egységek – szám szerint 66 – megtervezésekor a letisztult elegancia, az egyéniesség és a gyakorlatiasság elvét követték a hagyományőrzés mellett.

A szobák alapvető funkciója az is, hogy az üzleti utazók, a szervezett csoportok és a családok számára modern, de otthonos környezetet biztosítsanak. Az „idegenvezetés” során azt is megtudhattuk, hogy a szolgáltatások köre a rendezvények és konferenciák helyszínével válnak teljessé, ugyanakkor az épület teljesen légkondicionált, a mai igényeknek megfelelő felszereltséggel és minőségi szolgáltatásokkal várja vendégeit.

A fürdőszobák mindennel is felszereltek •  Fotó: László Ildikó Galéria

A fürdőszobák mindennel is felszereltek

Fotó: László Ildikó

A legjobban várt pillanat természetesen a tetőterasz körbejárása volt, amelyre a szobák bebarangolása után került sor. A városszinten egyedi egységről – amely már a megnyitás és az időbeni megvalósítás előtt nagy érdeklődést váltott ki a székelyudvarhelyiek körében – kiderült, hogy immár egy-két privát eseményen házigazdaként szolgált, és funkcionalitásával jelesre vizsgázott. Itt aztán folyamatosan a vendégek kezében voltak az okostelefonok, mindenki kihasználta az alkalmat arra, hogy a lehető legjobb szögből örökítsen meg egy-egy felvételt Székelyudvarhely belvárosának legmagasabb pontjából.

A legjobban a tetőterasz bemutatását várták az érdeklődők. Megérte •  Fotó: László Ildikó Galéria

A legjobban a tetőterasz bemutatását várták az érdeklődők. Megérte

Fotó: László Ildikó

Miközben a tetőteraszon finom falatokat szolgáltak fel, a vendégek azt is megtudták, hogy

a szálloda megnyitásával a fejlesztési tervek nem érnek véget: már egy jó ideje dolgoznak a Menta Bisztró újranyitásán, amit új helyszínen, korszerű konyhával tárnak a vendégek elé.

A wellnessrészleg is átesik majd egy tüzetes változtatáson, elhelyezésében és felszereltségében új perspektívákat nyitva a látogatók számára az év végétől.

Nem mindennapi kilátás Székelyudvarhelyre •  Fotó: László Ildikó Galéria

Nem mindennapi kilátás Székelyudvarhelyre

Fotó: László Ildikó

A megnyitó záróakkordjaként a szálloda földszinti részén tartottak állófogadást, ahol kötetlen beszélgetésekre is sor került. Egy ilyen párbeszéd alkalmával tudtuk meg, hogy a fejlesztéseknek és a fellendülésnek még koránt sincs vége: a jövőben a Hotel Küküllő ahol csak tud, fejlődni akar, és folyamatosan arra törekszenek majd, hogy egyre vonzóbb szolgáltatásokat kínáljanak, ezzel kielégítve az ide érkező vendégek igényeit.

Portálunk a Hotel Küküllő munkatársainak töretlen kitartást kíván a feladatok elvégzéséhez, és sok sikert kíván mindannyiuknak a jövőben!

A Hotel Küküllő madártávlatból •  Fotó: Hotel Küküllő Galéria

A Hotel Küküllő madártávlatból

Fotó: Hotel Küküllő

A székelyudvarhelyi Hotel Küküllő nagy szeretettel fogadja ismét vendégeit a teljesen megújult egységében. Szobafoglalásért hívja a 0266–213 963-as telefonszámot, küldjön e-mailt igényeivel, vagy foglaljon egyszerűen, néhány kattintással a www.kukullo.ro weboldalon. Ha nem akar lemaradni a szálloda legfontosabb történéseiről, akkor kövesse őket a Facebook-oldalukon.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is

A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében

A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében
2026. június 23., kedd

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból

Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból
2026. június 23., kedd

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról

Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek
2026. június 23., kedd

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat

Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat
2026. június 23., kedd

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból

Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból

Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból
2026. június 23., kedd

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani
2026. június 23., kedd

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást

A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást
Hirdetés