Nagy kihívás volt, de beérett a munka gyümölcse: hivatalosan is újranyitott a Hotel Küküllő Pr-cikk

Politikai elöljárókkal és díszvendégekkel telt meg a Budvár-terem •  Fotó: László Ildikó

Politikai elöljárókkal és díszvendégekkel telt meg a Budvár-terem

Fotó: László Ildikó

Két év szünet után június 30-án hivatalosan is újból megnyitotta kapuit a teljesen felújított székelyudvarhelyi Hotel Küküllő. Az avatón jártunk, és nagyon tetszett mindaz, amit láttunk.

Támogatói tartalom

2022. július 01., 11:002022. július 01., 11:00

2022. június 30., 20:222022. június 30., 20:22

 Céges partnerekkel, üzletfelekkel, a város elöljáróival, valamint mosolygó alkalmazottakkal, családtagokkal és barátokkal telt meg csütörtök délelőtt a székelyudvarhelyi Hotel Küküllő. Már az első percekben mindenki kíváncsian szemlélődött és vizsgálta az újításokat, ugyanakkor sokan érdekes történeteket meséltek régi szállodai élményekről.

Az eseményt László János, az Arkum cégcsoport alapítója nyitotta meg, aki miután köszöntötte az egybegyűlteket, felidézte 2001-es emlékeit, amikor ugyanezen szálloda halljában nyitotta meg az akkor szintén úttörőnek számító Hotel Küküllő kapuit. 21 év elteltével azonban

szükség volt a megújulásra, az erre a projektre fordított összegből pedig egy olyan turisztikai egységet sikerült létrehozni, amely méltán viselheti Hargita megyében a csupa nagybetűs szállodamegnevezést.

Főkonzuli, polgármesteri, szenátori és megyeitanács-alelnöki (képünkön épp az utóbbi) felszólásra is sor került a hangulatos megnyitón •  Fotó: László Ildikó Galéria

Főkonzuli, polgármesteri, szenátori és megyeitanács-alelnöki (képünkön épp az utóbbi) felszólásra is sor került a hangulatos megnyitón

Fotó: László Ildikó

A megnyitón tiszteletét tette és beszédet mondott Antal Lóránt szenátor, Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, Székelyudvarhely városának polgármestere, Gálfi Árpád, valamint Tóth László csíkszeredai főkonzul is. Rövid felszólalásaikban mindannyian méltatták a szálloda múltját és jelenét, valamint reménykedve tekintettek a jövőbe is, mivel

a Hotel Küküllő nagyban hozzájárulhat a régió idegenforgalmának fellendítéséhez.

Végezetül Bíró-László Tímea, a Hotel Küküllő tulajdonosa vette át a szót, aki egy fényképes szemléltetőbeszéd keretében ismertette, hogy a felújítások során a városképhez tartozó szálloda épülete műemlékvédelmi okokból külsőleg teljesen megőrizte jellegzetességeit, ezzel szemben a belső átalakítások annál inkább látványosak lettek.

Modern, tágas belső tér várja a vendégeket •  Fotó: Hotel Küküllő Galéria

Modern, tágas belső tér várja a vendégeket

Fotó: Hotel Küküllő

Felszólalásában elmondta, hogy a koronavírus okozta lezárások érlelték meg a felújításra vonatkozó döntést, amely a szálloda általános energetikai és kényelmi fejlesztése, valamint a turisztikai piacképesség megtartása szempontjából is elengedhetetlenné vált. A szálloda tulajdonosától megtudtuk, hogy első körben

szinte az alapokig bontották az épületet, hiszen szükségessé vált a szerkezeti megerősítés:

gyakorlatilag tetőtől talpig betonvassal erősítettek meg nyolc tartóoszlopot, helyenként három és fél cm átmérőjű vasakat használva. Az épület fejlesztéséhez tartozik ugyanakkor a teljes szigetelés, az új nyílászárók beszerelése, az energiahatékony klímarendszer kiépítése, a víz- és villanyvezetékek teljes cseréje, de a korszerű tűzriasztási rendszer és még számos más, modern megoldás is, amit első ránézésre egy kívülálló nem is sejtene. A fényképes bemutatót aztán egy hangulatos kisvideó levetítése követte, amely még részletesebben bemutatta a szállodai változtatásokat.

Impozáns világítótestek és sok-sok fény jellemzi a szobákat •  Fotó: Hotel Küküllő Galéria

Impozáns világítótestek és sok-sok fény jellemzi a szobákat

Fotó: Hotel Küküllő

Az ünnepi beszédek után következett a hotel teljes feltérképezése egy vezetett bemutató keretében. Ennek alkalmával a meghívottak körbejárhatták a felújított szobákat, amelyek között találhatunk standard, superior, apartman és junior suite típusúakat is.

A teljesen korszerűsített, három és négy csillagos egységek – szám szerint 66 – megtervezésekor a letisztult elegancia, az egyéniesség és a gyakorlatiasság elvét követték a hagyományőrzés mellett.

A szobák alapvető funkciója az is, hogy az üzleti utazók, a szervezett csoportok és a családok számára modern, de otthonos környezetet biztosítsanak. Az „idegenvezetés” során azt is megtudhattuk, hogy a szolgáltatások köre a rendezvények és konferenciák helyszínével válnak teljessé, ugyanakkor az épület teljesen légkondicionált, a mai igényeknek megfelelő felszereltséggel és minőségi szolgáltatásokkal várja vendégeit.

A fürdőszobák mindennel is felszereltek •  Fotó: László Ildikó Galéria

A fürdőszobák mindennel is felszereltek

Fotó: László Ildikó

A legjobban várt pillanat természetesen a tetőterasz körbejárása volt, amelyre a szobák bebarangolása után került sor. A városszinten egyedi egységről – amely már a megnyitás és az időbeni megvalósítás előtt nagy érdeklődést váltott ki a székelyudvarhelyiek körében – kiderült, hogy immár egy-két privát eseményen házigazdaként szolgált, és funkcionalitásával jelesre vizsgázott. Itt aztán folyamatosan a vendégek kezében voltak az okostelefonok, mindenki kihasználta az alkalmat arra, hogy a lehető legjobb szögből örökítsen meg egy-egy felvételt Székelyudvarhely belvárosának legmagasabb pontjából.

A legjobban a tetőterasz bemutatását várták az érdeklődők. Megérte •  Fotó: László Ildikó Galéria

A legjobban a tetőterasz bemutatását várták az érdeklődők. Megérte

Fotó: László Ildikó

Miközben a tetőteraszon finom falatokat szolgáltak fel, a vendégek azt is megtudták, hogy

a szálloda megnyitásával a fejlesztési tervek nem érnek véget: már egy jó ideje dolgoznak a Menta Bisztró újranyitásán, amit új helyszínen, korszerű konyhával tárnak a vendégek elé.

A wellnessrészleg is átesik majd egy tüzetes változtatáson, elhelyezésében és felszereltségében új perspektívákat nyitva a látogatók számára az év végétől.

Nem mindennapi kilátás Székelyudvarhelyre •  Fotó: László Ildikó Galéria

Nem mindennapi kilátás Székelyudvarhelyre

Fotó: László Ildikó

A megnyitó záróakkordjaként a szálloda földszinti részén tartottak állófogadást, ahol kötetlen beszélgetésekre is sor került. Egy ilyen párbeszéd alkalmával tudtuk meg, hogy a fejlesztéseknek és a fellendülésnek még koránt sincs vége: a jövőben a Hotel Küküllő ahol csak tud, fejlődni akar, és folyamatosan arra törekszenek majd, hogy egyre vonzóbb szolgáltatásokat kínáljanak, ezzel kielégítve az ide érkező vendégek igényeit.

Portálunk a Hotel Küküllő munkatársainak töretlen kitartást kíván a feladatok elvégzéséhez, és sok sikert kíván mindannyiuknak a jövőben!

A Hotel Küküllő madártávlatból •  Fotó: Hotel Küküllő Galéria

A Hotel Küküllő madártávlatból

Fotó: Hotel Küküllő

A székelyudvarhelyi Hotel Küküllő nagy szeretettel fogadja ismét vendégeit a teljesen megújult egységében. Szobafoglalásért hívja a 0266–213 963-as telefonszámot, küldjön e-mailt igényeivel, vagy foglaljon egyszerűen, néhány kattintással a www.kukullo.ro weboldalon. Ha nem akar lemaradni a szálloda legfontosabb történéseiről, akkor kövesse őket a Facebook-oldalukon.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 20., szerda

Áramszünetekre figyelmeztet a szolgáltató

Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.

Áramszünetekre figyelmeztet a szolgáltató
Hirdetés
2026. május 20., szerda

Tánczos Barna: meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását

Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.

Tánczos Barna: meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását
2026. május 20., szerda

Megvolt az utolsó csengőszó a Márton Áron Tehetséggondozó Központ ballagóinak

Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.

Megvolt az utolsó csengőszó a Márton Áron Tehetséggondozó Központ ballagóinak
2026. május 20., szerda

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség
Hirdetés
2026. május 20., szerda

Nem lesz kötelező az e-Factura rendszer használata a szerzői jogdíjból jövedelmet szerző magánszemélyeknek

Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.

Nem lesz kötelező az e-Factura rendszer használata a szerzői jogdíjból jövedelmet szerző magánszemélyeknek
2026. május 20., szerda

Forgalomváltozás lesz a marosvásárhelyi Bălcescu utcában

Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.

Forgalomváltozás lesz a marosvásárhelyi Bălcescu utcában
2026. május 20., szerda

Tetemes kártérítést kell fizessenek a bukaresti tömbházrobbanás felelősei

A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.

Tetemes kártérítést kell fizessenek a bukaresti tömbházrobbanás felelősei
Hirdetés
2026. május 20., szerda

A Ferrariig vezethet az út a megújult Șincai iskolából

Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.

A Ferrariig vezethet az út a megújult Șincai iskolából
2026. május 20., szerda

Két ember is úgy sérült meg súlyosan, hogy maga után húzta az elszabadult ló

Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.

Két ember is úgy sérült meg súlyosan, hogy maga után húzta az elszabadult ló
2026. május 20., szerda

Folytatódik a nagyméretű, textil és veszélyes hulladékok gyűjtési kampánya Marosvásárhelyen!

Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.

Folytatódik a nagyméretű, textil és veszélyes hulladékok gyűjtési kampánya Marosvásárhelyen!
Hirdetés