
Az iskolai zaklatások, kirekesztések megelőzhetők, ha a fiatalok le tudják kommunikálni mindazt, amit éreznek. Archív
Fotó: Barabás Ákos
A fiatalok érzelmi intelligenciájának fejlődésére és fejlesztésére fekteti a hangsúlyt az a programsorozat, amely március végén indul szakemberek, elsősorban pszichológusok bevonásával a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi Házban. Az Áradat Egyesület által kezdeményezett találkozók részleteiről Miklós Csongor pszichológus beszélt portálunknak.
2022. március 23., 19:442022. március 23., 19:44
2022. március 23., 20:332022. március 23., 20:33
„Tudtad, hogy az érzelmi intelligencia (EQ) legalább annyira fontos az életben való sikeres boldoguláshoz, mint az értelmi fejlettség mértékének mutatója, vagyis az IQ?” – ezzel a mondattal tett közzé felhívást a szervező egyesület.
Miklós Csongor pszichológus érdeklődésünkre közölte, ezúttal elsősorban középiskolások számára hirdették meg a foglalkozásokat. „A saját érzelmeiknek a felismerése, szabályozása a társas kapcsolatokban, a saját működésünk, az empátiakészségünk fejlesztése, az érzelmek megértése, stresszkezelés, a bennünk zajló érzelmi folyamatok helyén való kezelése – dióhéjban így lehetne összefoglalni a tevékenységeket ezeken az alkalmakon, amelyek március végén kezdődnek” – tudatta, hozzátéve, az általános iskolások számára már korábban elkezdődött egy hasonló tevékenység.
Mint megjegyezte, prevenciójellege is van a munkának: az iskolai zaklatások, kirekesztések megelőzhetők, ha a fiatalok le tudják kommunikálni mindazt azt, amit éreznek. A tíz alkalomból álló foglalkozások tíz-tizenkét fős csoportokban fognak zajlani, külön a 9–10., illetve a 11–12. osztályosok számára.
– mondta a szakember.
Számos megdöbbentő öngyilkossági eset is történt a székelyföldi régióban az elmúlt években a fiatalok körében, ennek hátterére rákérdezve a pszichológus szerint nagyon sok önbántalmazás megelőzhető lenne, sok helyzet pedig az iskolai kirekesztésből fakad. „Meg vagyok győződve, hogy
– mutatott rá.
A program részletes leírása és a jelentkezési feltételek az Áradat Egyesület Facebook-oldalán érhetők el.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
szóljon hozzá!