
Az iskolai zaklatások, kirekesztések megelőzhetők, ha a fiatalok le tudják kommunikálni mindazt, amit éreznek. Archív
Fotó: Barabás Ákos
A fiatalok érzelmi intelligenciájának fejlődésére és fejlesztésére fekteti a hangsúlyt az a programsorozat, amely március végén indul szakemberek, elsősorban pszichológusok bevonásával a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi Házban. Az Áradat Egyesület által kezdeményezett találkozók részleteiről Miklós Csongor pszichológus beszélt portálunknak.
2022. március 23., 19:442022. március 23., 19:44
2022. március 23., 20:332022. március 23., 20:33
„Tudtad, hogy az érzelmi intelligencia (EQ) legalább annyira fontos az életben való sikeres boldoguláshoz, mint az értelmi fejlettség mértékének mutatója, vagyis az IQ?” – ezzel a mondattal tett közzé felhívást a szervező egyesület.
Miklós Csongor pszichológus érdeklődésünkre közölte, ezúttal elsősorban középiskolások számára hirdették meg a foglalkozásokat. „A saját érzelmeiknek a felismerése, szabályozása a társas kapcsolatokban, a saját működésünk, az empátiakészségünk fejlesztése, az érzelmek megértése, stresszkezelés, a bennünk zajló érzelmi folyamatok helyén való kezelése – dióhéjban így lehetne összefoglalni a tevékenységeket ezeken az alkalmakon, amelyek március végén kezdődnek” – tudatta, hozzátéve, az általános iskolások számára már korábban elkezdődött egy hasonló tevékenység.
Mint megjegyezte, prevenciójellege is van a munkának: az iskolai zaklatások, kirekesztések megelőzhetők, ha a fiatalok le tudják kommunikálni mindazt azt, amit éreznek. A tíz alkalomból álló foglalkozások tíz-tizenkét fős csoportokban fognak zajlani, külön a 9–10., illetve a 11–12. osztályosok számára.
– mondta a szakember.
Számos megdöbbentő öngyilkossági eset is történt a székelyföldi régióban az elmúlt években a fiatalok körében, ennek hátterére rákérdezve a pszichológus szerint nagyon sok önbántalmazás megelőzhető lenne, sok helyzet pedig az iskolai kirekesztésből fakad. „Meg vagyok győződve, hogy
– mutatott rá.
A program részletes leírása és a jelentkezési feltételek az Áradat Egyesület Facebook-oldalán érhetők el.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtotta a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
szóljon hozzá!