Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Négy település önkéntes tűzoltói siettek pénteken délután Gyergyószentmiklósra, ahol egy csarnok tetőszerkezete kapott lángra.
2024. március 29., 17:022024. március 29., 17:02
2024. március 29., 19:092024. március 29., 19:09
Egy használaton kívüli csarnok tetőszerkezete gyulladt meg pénteken délután Gyergyószentmiklóson. A tűzoltóságtól kapott információk szerint a helyszínre négy csapatot vezényeltek ki a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltóktól, ugyanakkor egy mentőautó is a helyszínre érkezett. Az első jelentések szerint a csarnok tetőszerkezete 300 négyzetméteren lángolt.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A hivatásos tűzoltók segítségére siettek a szárhegyi, ditrói, alfalvi és remetei önkéntes tűzoltók is.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A nagy füst miatt a csarnok közelében élők Ro-Alert figyelmeztető üzenetet is kaptak.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Körülhatárolták a tüzet a gyergyószentmiklósi használaton kívüli csarnoképületnél, többtucatnyi hivatásos és önkéntes tűzoltó dolgozik a lángok eloltásán. A Hargita megyei tűzoltóság péntek délutáni tájékoztatása szerint a tűz már nem terjed tovább, de a lángok martalékává vált a csarnok tetőszerkezete mintegy ezer négyzetméteren, továbbá hozzávetőlegesen tíz négyzetméter egy szomszédos lerakat tetőzetéből, illetve húsz négyzetméter egy transzformátorállomás tetőzetéből. Pénteken délután még többtucatnyi hivatásos és önkéntes tűzoltó dolgozott a lángok eloltásán.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A várakozásokkal ellentétben nem tetőzött, hanem ugrásszerűen nőtt a légúti megbetegedések száma az elmúlt héten. Nagy a nyomás a sürgősségi részlegeken, a tehermentesítés érdekében rendelőket jelölt ki a szaktárca a betegek ellátására.
Tűz ütött ki egy tusnádfürdői lakóházban vasárnap délután. A Hargita megyei tűzoltóság szerint sikerült megfékezni a lángok terjedését.
Országszerte hideg, a reggeli és esti órákban fagyos időre, helyenként enyhe havazásra, több régióban erős szélfúvásra lehet számítani a következő napokban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnap közzétett egyhetes előrejelzéséből.
A rendőrség több osztályának szakemberei is segítik a nyomozást abban a szombati urziceni-i tömegverekedési ügyben, amelyben több mint huszonötön vettek részt, és két ember meghalt, további három pedig megsérült.
Idén januárban 4 696 568 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 6781-gyel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2752 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Az utasforgalom növelésére és a célállomások bővítésére helyezik idén a hangsúlyt a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtéren. Az újdonságokról, tervekről a megyei tanács elnöke számolt be a Román Repülőterek Szövetségének értekezletén.
Tömegverekedésről, halálesetről, több sérültről cikkezik a román sajtó egy szombat délutáni esetet követően.
Kisteherautó szenvedett balesetet Szászrégen Marosvásárhely felőli kijáratánál vasárnap reggel. A járműben állatot is szállítottak, ami a baleset következtében elpusztult.
A marosvásárhelyi Szent Balázs Alapítvány idén is megszervezi multidiszciplináris konferenciáját, amely az ember és a vele élő mikrobiom bonyolult kapcsolatára fókuszál.
Bármilyen változás a kormánykoalíción belül az elnökjelölt személyét illetően azt jelenti, hogy Călin Georgescu fog nyerni – figyelmeztetett Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szombaton.
szóljon hozzá!